You are currently viewing Бамбіно

Бамбіно

  • Категорія запису:Породи
  • Час читання:3 mins read
5
(1)

Бамбіно – гібридна порода кішок, виведена у 2005 році шляхом схрещування Канадського сфінкса та Манчкіна. Відмінними рисами є відсутність вовни та короткі лапки, вони трохи нагадують собаку породи Такса.

Зміст

Опис породи

Карликові кішки з округлою або овальною статурою. Незграбна хода «у розвалку» досягається за рахунок укорочених кінцівок. Тулуб гармонійно поєднується з маленькими ногами. Нестандартне поєднання генів не заважає вільному пересування та дозволяє вести насичений спосіб життя. Трохи нагадує собаку породи Такса.

Максимальна вага не повинна бути більшою за 4-5 кг. Мінімальне значення – 2-2,5 кг. Самки майже на чверть легші, помітно менше за самців. Зростання в загривку для обох статей – 10-20 см.

Температура тіла складає 39 градусів. Через відсутність щільної вовни представники породи здаються дуже гарячими. Часто їдять, щоб підтримувати життєдіяльність організму.

Історія породи

Незвичайні кішки беруть свій початок у розпліднику «HolyMoly Cattery» (штат Арканзас, США). У 2005 року власники, сімейна пара Стефані та Пет Осборн, виявили, що їхні підопічні принесли незвичайне потомство: лисих кошенят з маленькими лапами. Вони були настільки захоплені, що вирішили створити новий нестандартний вид та показати його усьому світу.

Так в Америці почалося племінне розведення. У тому ж році стало відомо про 18-й послід у російських фелінологів Марії та Олени Чорнових у розпліднику «Baby Moon Cattery». Порода набула величезної популярності серед вітчизняних бридерів, внаслідок чого основне зосередження Бамбіно опинилося в країнах СНД.

Назву дав сам Пет Осборн. Будучи італійцем за національністю, він вибрав слово «Bambino», що з його рідної мови перекладається як «дитина». Причиною цього стала схожість характеру дорослих особин із дітьми. Інше найменування – “Гноми” або “Dwarf cat”.

Американська та російська лінії з генетичної точки зору не мають між собою нічого спільного. Виведення проводилося на двох континентах в один і той самий момент.

Станом на 2005 рік у Чорнових Марії та Олени було вже 4 покоління гібридного вигляду, тоді як у сім’ї Осборн схрещування Сфінкса з Манчкіном вийшло випадковим чином. Історичною батьківщиною цієї породи, як і раніше, вважається США.

Стандарт породи

Бамбіно кіт фото

Офіційно породу не визнано. Селективні роботи досі продовжуються. Експерти FARUS (Міжнародна фелінологічна організація Росії) вже визначилися із попередніми рисами, які в майбутньому стануть основою для подальшого затвердження стандарту.

TICA не поспішає реєструвати Бамбіно, хоч визнала експериментальною. У правилах асоціації закріплено указ про заборону схрещування Сфінксів для отримання нового виду (у Німеччині це вважається жорстоким поводженням з тваринами). Однак TICA готова розглядати гібрид як різновид Мінскину.

Загальний зовнішній вигляд

Бамбіно увібрали в себе дві домінантні мутації її прабатьків. Від Канадських сфінксів вони успадкували майже повну безшерстність. Манчкіни поділилися своїм геном карликовості і добродушним, ласкавим характером. В результаті на світ з’явилася лиса коротколапа кішка, що втратила граціозність, але придбала смішну манеру пересування.

Бамбіно не мають схильності до захворювань хребта. Їхні маленькі лапи сильні та мускулісти, що дозволяє спокійно витримувати вагу до 4 кг, вести при цьому активний спосіб життя.

Голова

Невелика, із округлими формами. Нагадує форму клина. Довжина трохи перевищує ширину. Яскраво виражений пінч – брейк разом з рельєфними, опуклими вилицями.

Прямий ніс з маленьким, але видимим переходом у ділянці перенісся (стоп). Допускаються лише темні відтінки. Одинаковий колір носа та тіла оцінюється як дефект.

Морда середня. Подушечки вібріс (щоки) добре розвинені (FARUS допускає їхню повну відсутність, рідкісний прояв, злами). Виражене підборіддя, але не надто велике в порівнянні з головою в цілому. Повинен бути на одній лінії з кінчиком носа.

Вуха

Вуха великі. Чим більше тим краще. Маленькі зараховуються дискваліфікуючим пороком. Широкі, глибокі, нагадують аркуш. Злегка розведені у протилежні сторони. Відстань не повинна перевищувати довжину одного вуха біля основи. Розташовані не надто високо, але й не низько. Їхній початок збігається з лінією очей. Внутрішня частина безшерста. Наявність маленького велюру на зовнішній стороні не відноситься до недоліків.

Очі

Очі великі, формою схоже на лимони, широко розставлені. Відстань між ними – довжина одного ока. Якщо провести уявну лінію, вона повинна пройти через усі кути і плавно переходити до зовнішньої основи вуха.

Колір райдужки однотонний, відповідно до забарвлення шкіри. Дозволяються будь-які відтінки, але найчастіше зустрічаються зелений або блакитний. Набагато рідше – жовтий.

Тіло

Невелика, але дуже міцна шия. Злегка вигинається від плечей до черепа. У дорослих самців мускулатура може бути дуже розвиненою, завдяки чому зовні здається ще потужнішою.

Тулуб довгий, витягнутий. Добре видно м’язистість. Рівна ширина для плечей та стегон. Грудна клітка глибока, помітно округла. Грушоподібний живіт. Спинна лінія повинна підніматися відразу після рівня лопаток і плавно переходити до потужної, м’язової крупи. Спина помітно піднімається, якщо кішка стоїть. Кістяк важкий, але допускається середній тип. Хвіст пропорційний, довгий. Товстий біля основи, сильно звужується до кінчика. Яскраво виражений статевий диморфізм.

Кінцівки міцні, потужні, короткі. Задні помітно довші. Прямі, якщо розглядати ззаду. Передні обгинають груди, плавно переходячи в передпліччя. Лікті сильно прилягають до грудної клітки. Майже рівна довжина має бути у плечей, передпліч, гомілок і стегон.

Характерною рисою є потовщені ноги порівняно з іншими породами. На них завжди багато складок. Довжина кінцівок варіюється, але найкращий варіант – 1/3 від загальної висоти в загривку.

Шкіряний покрив

Враження безшерстності. Короткі м’які волоски обов’язково повинні бути присутніми на хвості, кінцівках, мошонці і на зовнішній стороні вух. На решті частин тіла велюрова шерсть варіюється. Можлива повна її відсутність або м’який покрив максимальної довжини 2 мм.

Шкіра приємна на дотик. Нагадує віск чи гуму. М’яка, щільна. Складки на морді, шиї, біля вух, плечей, кінцівок. Найбільше їх має бути на передніх ногах від ліктя до пальців.

Дискваліфікуючі вади

Так як порода тільки почала своє існування, серйозних дефектів поки що небагато. Але такі вже є:

  • погано розвинені, слабкі задні кінцівки;
  • будь-які зовнішні відхилення хвоста, включаючи залом;
  • інші ознаки всіх порід.

Недоліки:

  • лікті, що виступають у різні боки;
  • занадто короткі чи подовжені кінцівки;
  • крихкість, слабкість, нерозвинена мускулатура;
  • надто сильна складчастість;
  • гладка шкіра, мало складок;
  • запалий живіт;
  • помітна шерсть;
  • вузькі груди або круп;
  • компактність або квадратна статура;
  • викривлення ніг.

Різновиди

Бамбіно кішка фото

Експерти виділяють кілька підвидів залежно від рясності волосків:

Оксамит

Оксамитовий. Характеризується як “теплий персик”.

Велюр

Інакше замшевий. Створює відчуття опору під час погладжування. З віком шерсть опадає остаточно, цибулини відмирають. Період линяння починається у два місяці і закінчується ближче до двох років.

Браш

Щетинний покрив, як у Донських Сфінксів. Волосся жорстке, хвилясте. Найчастіше залишається у незмінному вигляді.

Флок

Непомітний пушок.

Невелика вовна

З вовною трохи більше 2 мм.

Прямошерсті

Прямошерсті, схожі з Петерболдами. Ген облисіння відсутній, носій покривається маленькими шерстинками. Добре помітні.

Зовнішній вигляд

Той

Вага дорослої особини не перевищує 2,5 кг.

Лонг (Страйт)

Довжина лап середня чи стандартна.

Забарвлення

Визнається вся генетична різноманітність колірної гами (арлекін, плямистий, однотонний і т.д.). Винятком є зонарне фарбування волосків.

Характер Бамбіно

Бамбіно фото

Бамбіно навіть у зрілому віці зберігає дитячу грайливість, ніжність та лагідність. Це цікаві створіння, які прагнуть дослідити абсолютно все, до чого зможуть дістатися.

Незважаючи на короткі лапки, гнучкості у представників екзотичної породи достатньо. Вони спокійно застрибують на дивани, кухонні стільниці та інші поверхні.

Вони чудово ладнають з іншими тваринами – собаками, гризунами, птахами. У них присутній мисливський інстинкт, але велелюбність проявляється набагато сильніше.

Бамбіно віддані і зберігають вірність господареві все життя. Вони завжди прагнуть уваги, спілкування, розваг. Їм невластива агресія, злісність, боягузливість. Вони чудово ладнають із дітьми.

Як і всі сфінкси погано переносять самотність. Кішка зовсім не підходить затятим мандрівникам та людям з частими відрядженнями.

Бамбіно надзвичайно розумні, чудово піддаються дресируванню. Швидко освоюють різноманітні трюки та легко засвоюють до 10 різних команд. Навчання починається з 6 місяців, коли вихованець вже звик до людей.

Перші дні кошеня у новому будинку мають стати максимально комфортними. Спокійна ситуація дуже важлива для успішної адаптації нового члена сім’ї. У цей час жодні виховні заходи не застосовуються. Агресивні методи виключаються раз і назавжди. Бамбіно не злопам’ятні, але жорстокого звернення до себе не потерплять.

За поведінкою коти товариші, активніші, кішки ж більш незалежні, самостійні. Вони не проґавлять шанс пограти з улюбленим господарем, але не забудуть приділити час на особисті справи.

Особливості здоров'я, хвороби

Бамбіно відомий міцним імунітетом. Батьки не передали нащадкам серйозні спадкові захворювання. Ген карликовості не впливає на хребет, на відміну від Такс.

Щороку вихованцю проводять ехокардіографію серця. Кішки схильні до стресу, що згубно впливає на роботу серцево-судинної системи. Якщо в будинку панує напружена атмосфера, краще відразу відмовитись від цієї породи.

Щорічна вакцинація потрібна всім котам без винятку.

Цікаві факти

Карликові кішки люблять сидіти "стовпчиком", за що отримали прізвисько "кенгурята". Ймовірно, цю особливість вони успадкували від предків - Манчкінів. Звичка пов'язана з бажанням покращити огляд. У такій позі вихованець схожий на суриката або бабака.

Бамбіно стрибучі, але все ж таки поступаються своїм побратимам з довгими лапами. Забратися на шафу або холодильник для них досить проблематично. Деякі господарі ставлять спеціальні містки, щоби улюбленець міг безперешкодно пересуватися.

Безшерстність - одна з причин велелюбності лисих вихованців. Будучи у пошуку теплого містечка, їхній вибір падає на людей. Так вони поєднують два в одному: гріються та отримують довгоочікувану ласку від господаря.

Спочатку гібриди страждали від низької імунної системи. Родина Осборн із гіркотою зазначала, що її підопічні схоплювали інфекції практично після кожної виставки. Але згодом експертам вдалося вивести здоровішу лінію.

Допускаються схрещування з Канадськими Сфінксами та Манчкінами.

Плюси та мінуси

Чи варто заводити

Бамбіно – це сфінкси, які можуть підійти алергікам, але потрібен спеціальний догляд за шкірою кота. Це лагідний котик, який не дасть нудьгувати нікому в будинку.

Краще відмовитися від покупки сфінкса людям, які постійно пропадають на роботі або часто їдуть у відрядження. Бамбіно сильно прив’язуються до господаря, сумують без нього, можуть захворіти від туги.

Майбутній власник Бамбіно має бути готовим до серйозних фінансових витрат, а також відповідальності за повністю залежну від нього тварину.

Наскільки публікація корисна?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 5 / 5. Кількість оцінок: 1

Оцінок наразі немає. Поставте оцінку першим.