You are currently viewing Кохана

Кохана

  • Категорія запису:Породи
  • Час читання:2 mins read
5
(1)

Кохана (Кохона) або Гавайська безшерста кішка – єдина у світі по-справжньому безшерста порода кішок, створена самою природою. Перші безшерсті кошенята Коханів з’явилися в результаті мутації, без участі людини. Вовна на їхньому тілі не може з’явитися в принципі, тому що у котів відсутні зачатки волосяних фолікулів. Це означає, що вусів і брів у вихованців теж немає, їхня шкіра дуже ніжна, що випромінює тепло і неймовірну гладкість.

Саме слово “кохана” перекладається як “гола”. Порода також відома під терміном “Кохона” або “Гавайська безшерста кішка” і на сьогоднішній день продовжує розвиватися.

Зміст

Опис породи

Мінімальна вага Гавайської безшерстної кішки всього 2,7 кілограма, тоді як великі особи можуть досягати 6 кілограмів. Вага кота варіюється від 3,6 до 5 кг, кішки від 2,7 до 3,6 кг. Коливання зростання – від 17 до 23 сантиметрів. Як і у всіх сфінксів, температура тіла Коханів трохи більше 38,6 градусів (у новонароджених малюків – до 39 градусів).

При адекватному догляді та збалансованому харчуванні тривалість життя вихованця сягає 13 – 17 років. В ідеальних умовах проживання ваш улюбленець зможе вас тішити своєю активністю аж до 20 років.

Статура Коханів міцна і м’язова, живіт округлий, яскраво виражена грудна клітина. Очі формою нагадують лимон, а хвіст загнутий у кільце і притиснутий до боку. Безліч шкірних складок у поєднанні з бездонними очима і величезними вушками, що стирчать, роблять зовнішність воістину неземною. Наявність такої кількості складок має як плюси, і мінуси. З достоїнствами все зрозуміло: цей вихованець зробить вас центром уваги будь-де. А ось недолік досить серйозний. Справа в тому, що складки заважають кішці без проблем народити потомство. Тяжкі пологи – часта проблема у житті Коханів.

Специфіка зовнішності особливо помітна у новонароджених кошенят. Складки на мордочці розташовані так близько один до одного, що у малюків не видно очей. З віком “складчастість” кішки зменшується.

Власники Кохан описують свої відчуття при контакті з вихованцем, як “дотик до воскової свічки”. Шкіра кішки, тепла та пружна, дивує своєю структурою, деякі власники називають кішку “гумовою”.

Історія породи

Інформації про появу Коханів не так багато. Перші згадки про них пов’язані з 80-ми роками минулого століття, а місцем зародження породи вважаються Гаваї. Відомо, що розведенням цих кішок першою зайнялася Вікторія Сміт – ветеринар і досвідчений заводчик, за сприяння Кім Еверетт, власниці розплідника лисих кішок. Разом вони розпочали роботу з вивчення та примноження чистокровних особин Коханів.

У світі налічується не більше 50 представників Гавайської безшерстної кішки. Зрозуміло, що мала чисельність робить такого вихованця справжнім ексклюзивом, доступним не кожному. Існує всього три розплідника на земній кулі, де можна придбати цю кішку. Вони розташовані в США, на Гаваях та у Великій Британії.

Стандарт породи

Кохона кішка

Кохони має свій стандарт, що визначає особливості їх зовнішності:

  • тулуб середнього розміру з гарною мускулатурою;
  • повна відсутність шерстного покриву, без вібрісів та брів;
  • складки на шкірі, що помітно виділяються на мордочці, шиї та хвості;
  • клиноподібна форма голови;
  • вуха закруглені на кінцях, досить великі;
  • великі очі мигдалеподібної форми, відтінок райдужної оболонки зелений, блакитний або жовтий;
  • задні та передні кінцівки суттєво відрізняються по довжині;
  • хвіст у вигляді тугого бублика.

На відміну від інших Сфінксів, у Гавайської безшерстної кішки на тілі є захисне мастило, за відчуттями схоже з воском.

Дискваліфікуючі вади

Кохона не зможе брати участь у змаганнях, якщо у неї виявлять хоча б один недолік з таких:

  • наявність вовни у будь-яких її проявах (окремі волоски, вібріси, шорсткість шкіри);
  • слабка мускулатура;
  • викривлення кінцівок;
  • плоский живіт;
  • заворот повік;
  • порушення прикусу;
  • дефекти хвоста.

Недоліками вважаються маленькі вушні раковини, кругла мордочка, укорочений хвіст. До виступів не можуть бути допущені агресивні кішки, адже злісна поведінка у Кохонів – найсерйозніше відхилення від норми.

Забарвлення

Шкіра Гавайської безшерстної може мати три забарвлення – білий, “мінк” (колір кави з молоком) і сірий. Відтінок райдужної оболонки допускається будь-який, але блакитний тон найбільш затребуваний.

Характер Кохани

Гавайська безшерста кішка Кохона

Як і всі сфінкси, Кохани залежать від людини. Приділяти увагу представникам цієї породи доведеться постійно, причому, якщо короткочасна самотність ще допустима, то байдужість до Гавайської безшерстної кішки стане справжнім потрясінням для її вразливої натури.

В цілому, спокійний темперамент і відсутність агресії роблять Кохону практично ідеальними домашніми вихованцями. Пустувати ваша кішка може тільки в одному випадку – коли не отримує достатньо уваги. Найчастіше беріть її на руки, гладьте її і Кохона обов’язково відповість вам взаємністю.

Кохани добре ставляться до інших тварин, люблять дітей. Більшість котів цієї породи хочуть спати поряд із господарем, притулившись до нього всім тілом.

Особливості здоров'я, хвороби

Кохана кішка

Генетичних захворювань у Кохон немає, порода відрізняється міцним здоров’ям та вродженим імунітетом до багатьох захворювань. Через прискорений метаболізм, випадки сечокам’яної хвороби та онкології практично не трапляються. Однак є схильність до застуд та хвороб шкіри.

У літній період слід оберігати кішку від прямих сонячних променів, щоб не допустити опіків. Прогулянки на свіжому повітрі краще здійснювати вранці або після 5 годин вечора.

У дорослому віці сфінкси хворіють нечасто і швидко одужують без серйозних наслідків. Основна причина смерті – старість, у деяких випадках – тяжкі пологи. Як у дорослих особин, так і у новонароджених малюків на тілі присутні численні складки, що перешкоджають нормальному розродженню. Виробляти на світ потомство майбутнім мамам краще у присутності ветеринара.

Продовжити активну молодість коту дозволить раціональне харчування, своєчасна вакцинація, забезпечення теплового режиму на рівні 23 – 25 градусів без протягів та різких стрибків температур.

Плюси та мінуси

Чи варто заводити

Гавайські безшерсті кішки – єдині кішки у світі без жодної волосинки на тілі. Ця особливість робить породу елітною та дуже дорогою. Вихованець Кохона – ексклюзив, доступний не кожному. Всього три розплідники на планеті займаються такими малюками і домовлятися про покупку треба заздалегідь.

Основні документи, які надає заводчик, – метрика та ветеринарний паспорт. Щоб переконатися у благородному походженні кошеня, вам знадобиться аналіз на ген безшерсті. Вартість кота обговорюється індивідуально і залежить від віку малюка, його забарвлення, особливостей здоров’я та родоводу.

Якщо Гавайська кішка стала вашою мрією – подумайте: чи здатні ви забезпечити їй усі необхідні умови для комфортного життя? Якщо сумніваєтеся – краще відмовтеся від покупки. Серед усієї популяції сфінксів саме “гавайці” визнані найбільш залежними від дій людини істотами. Вовна не служить їм захистом, а значить, постійний контроль за станом здоров’я кішки та її потребами цілком у ваших руках.

Кішку не можна вважати абсолютно гіпоалергенною, на шкірі Коханів утворюється лупа, здатна викликати алергію у людини.

Якщо ви все-таки ризикнете завести Кохону, то ваше життя більше не буде колишнім. Ця кішка стане справжнім другом для кожного члена вашої родини.

Наскільки публікація корисна?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 5 / 5. Кількість оцінок: 1

Оцінок наразі немає. Поставте оцінку першим.