You are currently viewing Догляд за сфінксом

Догляд за сфінксом

  • Категорія запису:Догляд
  • Час читання:2 mins read
5
(2)

Кішки сфінкси досить прості у догляді, але є кілька особливостей, які потрібно враховувати.

Зміст

Догляд за шкірою кота сфінкса

У кішок сфінксів для захисту безшерстної шкіри є безліч сальних залоз. В результаті тварина покривається мастилом (воскоподібної червоно-коричневої речовини), яка залишає сліди на одязі та постільній білизні. Саме через цю особливість такі кішки потребують регулярного купання.

Залежно від того, як інтенсивно утворюється шкірне сало, миття може вимагатися щотижня, а може бути необхідно лише 1-2 рази на місяць. Мити сфінксів рекомендується нейтральними миючими засобами, призначеними для тварин з чутливою шкірою або дитячими шампунями, які не подразнюють очі.

Занадто рясні виділення секрету може говорити про те, що сфінкс неправильно харчується (наприклад, занадто жирна їжа, неправильно підібраний корм) або не дуже добре почувається. Необхідно з’ясувати причину та усунути її. Цей секрет абсолютно не заважає сфінксу і чистка кішки необхідна в косметичних цілях. Але, якщо шкірного сала виробляється занадто багато, залози можуть закупоритися, що може призвести до появи на шкірі сфінкса вугрів, прищів та запалень.

Замість купання багато хто протирає кішку сфінкса вологою губкою або спеціальними серветками, що не містять спирту. Дуже добре це мастило видаляється махровим рушником, змоченим у гарячій воді. Після купання сфінкса необхідно витерти насухо, щоб він не застудився. Сушіння феном категорично заборонено, гаряче повітря може обпекти ніжну шкіру сфінкса.

Як правильно купати сфінкса, ви можете прочитати у статті.

Догляд за вухами кота сфінкса

Догляд за вухами кота сфінкса

Завдяки підвищеному обміну речовин, у вухах сфінксів утворюються темні виділення. Вуха сфінксу необхідно чистити в міру їх забруднення приблизно раз на тиждень. Для цього використовуємо ватні диски, змочені в спеціальному лосьйоні. Це косметичні засоби для чищення вух, а не лікувальні препарати, їх дуже багато у продажу, всі вони добре очищають вушка. Ватні палички не використовуються, оскільки можуть зашкодити вухо.

Якщо не чистити сфінксу вуха, може виникнути ризик розвитку запалення слухового проходу.

Догляд за очима кота сфінкса

Коти сфінксів не мають вій, тому в куточках очей у здорового сфінкса щодня з’являються виділення прозорого або коричневого кольору, желеподібні. Їх видаляють змоченим у кип’яченій воді ватним тампоном. Якщо очі вашого сфінкса запалені, почервонілі та мають гнійні виділення (біло-сірі, жовто-зелені) вам необхідно терміново звернутися до ветеринарного лікаря.

Догляд за кігтями кота сфінкса

Догляд за кігтями кота сфінкса

Кігті сфінксу необхідно стригти приблизно раз на 10 днів. Зрізають лише білі кінчики, для цього використовують спеціальні кусачки-кігтерези. Обов’язково кігті у сфінксів підрізають перед відвідуванням ветеринара, перед в’язкою та перед виставкою.

Сфінкси дуже люблять сидіти на плечах, потрібно відразу відучувати від цієї звички, оскільки при стрибку на плечі вони дряпають спину господаря. Також, якщо в будинку живе кілька сфінксів, при грі вони часто один одного дряпають, тому іноді потрібно частіше обрізати кігті.

Коти люблять поточити свої кігті о предмети меблів або шпалери, тому не забудьте придбати для свого улюбленця кігтеточку.

Крім того, сфінксам потрібно чистити нігтьове ложе, т.к. у нігтьових складках скупчується сальне мастило.

Важливо!

Видаляти кігті в клініці протипоказано, це травматична операція, що призводить до затяжного стресу та зміни характеру кота.

Догляд за ротовою порожниною кота сфінкса

Догляд за ротовою порожниною кота сфінкса

Догляд за ротовою порожниною повинен стати щоденною звичною процедурою. Це убезпечить сфінкса від розвитку стоматиту, гінгівіту та інших захворювань. Зуби потрібно чистити щодня, з використанням пасти та щітки.

Утримання сфінкса

Сфінкси теплолюбні, взимку потрібно одягати на них теплі кофточки, облаштувати їм теплий будиночок. Щоб зігрітися, вони люблять залазити до ліжка господаря під ковдру, грітися від інших тварин, узимку їх часто можна побачити на батареях. Не допускайте протягів, вони можуть швидко захворіти.

Кішки сфінкси дуже люблять грітися на сонці. При цьому ніжна шкіра може обгоріти, покритися пухирями, в деяких випадках пряме сонячне проміння провокує серйозні шкірні захворювання (у тому числі пухлини). Оберігайте своїх сфінксів від прямих сонячних променів, віддаючи перевагу повітряним ваннам у розсіяних променях або одягаючи на них легкий одяг. Не можна застосовувати сонцезахисний крем, нализавшись, сфінкс може дуже сильно отруїтися!

Як правильно підготувати будинок до появи сфінкса, які аксесуари та предмети догляду потрібно придбати, читайте у нашій статті.

Наскільки публікація корисна?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 5 / 5. Кількість оцінок: 2

Оцінок наразі немає. Поставте оцінку першим.