Не кожна в’язка закінчується вагітністю, але якщо кішка завагітніла, це можна дізнатися за певними ознаками. З першого тижня вагітності відбуваються характерні зміни у зовнішньому вигляді та поведінці сфінкса.
У першій фазі вагітності сфінкси починають вимагати більше уваги. Цей період триває недовго, і настрій кішки різко змінюється: кішка стає примхливою та агресивною. У неї з’являються нові гастрономічні уподобання, кішка відмовляється від звичної їжі, на 3 тижні у неї може виникнути токсикоз.
Цей період закінчиться за 2-3 тижні. Кішка поступово заспокоїться і повернеться до звичайної поведінки, вона більше спатиме і їстиме. Годувати вагітного сфінкса потрібно частіше, ніж зазвичай, але порції мають бути меншими.
Через 3 тижні після в’язки збільшуються соски, вони набувають молочного або рожевого відтінку. Ця ознака в’язки, що відбулася, яскравіше виражена у першородних кішок.
Нормальна тривалість вагітності сфінксів – 58-72 дні. Пологи на цьому терміні вважаються фізіологічними, кошенята народжуються життєздатними та здоровими. Не варто турбуватися від незначних розбіжностей в 4-5 дні. Корисно також вести календар вагітності, де відзначається термін і стан кішки.
Першородні кішки сфінкси зазвичай ходять вагітними довше, ніж ті, які вже народжували, і кількість кошенят у них менше. Чим старше кішка, тим більше кошенят вона може принести. Що більше кошенят, то швидше настають пологи у сфінкса.
Календар вагітності кішки сфінкса по тижнях
1 тиждень
Запліднені клітини починають ділитися. Після 7-го дня відбувається прикріплення ембріона до стінок матки. Кішка стає більш ніжною.
2-3 тиждень (8-21-й день)
Початок формування плаценти та завершення процесу до 15-го дня вагітності. Кішка вередує, перебирає в їжі, прагне сховатися в затишному місці. У неї збільшуються соски.
4 тиждень (22-28-й день)
У ембріонів починають формуватись внутрішні органи. Апетит у кішки повертається, можлива поява токсикозу. Кішка набирає вагу, збільшується живіт.
5–6 тиждень (29–42-й день)
У плода формуються органи чуття, нервової системи, м’язового та кісткового каркасу. Живіт у кішки стає помітним, соски та молочні залози яскраво виражені. Спостерігається ворушіння кошенят. Ветеринарний лікар може методом пальпації визначити кількість кошенят. Кішка багато спить, важливо забезпечити їй психологічний комфорт та спокій.
7–8 тиждень (43–56-й день)
Завершується розвиток організму плода. Кісткова система ембріонів повністю сформована. Кошенята готові до появи на світ. Живіт сфінксу сягає максимальних розмірів. Кішка багато їсть і спить.
9 тиждень (56–63-й день)
Вагітність добігає кінця, кошенята «дозрівають» в організмі матері. При натисканні з молочних залоз виділяється молозиво. З’являються білі виділення з вульви. Кішка шукає місце, де можна влаштувати гніздо для потомства. Відзначається прискорене сечовипускання. Апетит може знизитися.
Догляд за вагітною кішкою сфінксом
Вагітній кішці необхідне повноцінне харчування, щоб забезпечити правильний розвиток кошенят. Для цього найкраще придбати спеціальний корм для вагітних кішок.
Слід облаштувати для неї затишний куточок, де проходитимуть пологи. Для цього можна взяти простору коробку із невисокими бортами. На дно укладають м’яку підстилку, яку легко поміняти у разі потреби, наприклад, одноразові пелюшки. Туалет та миски з їжею повинні знаходитися поряд.
З другої половини вагітності бажано захистити кішку від необхідності здійснювати різкі рухи. Оберігайте її від високих стрибків, кішка може впасти. Щоб підняти кішку, потрібно захопити її однією рукою під грудкою, а іншою – під задні лапи.
У зв’язку із зміною гормонального фону кішка сфінкс починає ще більше потіти. У перші тижні вагітності їх можна мити як завжди, але ближче до пологів краще обмежитися протиранням тіла вологою серветкою. Після процедури загорніть кішку в теплий рушник, щоб уникнути переохолодження.
Вагітну кішку слід захистити від контактів із протилежною статтю. Іноді у кішки може наступити чергова тічка навіть при настанні вагітності. Це відбувається за нестачі прогестерону. Якщо в цей час станеться в’язка, можливе вторинне запліднення. Кошенята народяться одночасно, але зачаті пізніше народяться нежиттєздатними.
Під час вагітності не можна проводити антипаразитарну обробку. Не слід застосовувати медикаменти без консультації ветеринарного лікаря.
Оточіть вагітну кішку сфінкса турботою та увагою, тоді вагітність пройде без проблем і на світ з’являться здорові кошенята.
Наскільки публікація корисна?
Натисніть на зірку, щоб оцінити!
Середня оцінка 5 / 5. Кількість оцінок: 2
Оцінок наразі немає. Поставте оцінку першим.