Статеве дозрівання у кішки сфінкса відбувається приблизно у 6-10 місяців, у котів 8-9 місяців. Тим, хто не планує займатися племінним розведенням, бажано каструвати вихованців.
Кішка в цьому віці не готова до виношування потомства та народження кошенят. Більше того, в’язка в першу тічку неможлива, оскільки здатна завдати непоправної шкоди здоров’ю тварини.
Ідеальним віком і часом для першої вагітності вважається від року до півтора року, але не раніше третього періоду еструсу (течки). Тому що саме до цього періоду настає повне формування репродуктивних органів сфінксу.
Коти досягають статевої зрілості до 8-9 місяця життя, в’язка в цей час їм не потрібна, тому що кіт до неї ще не готовий. Досягши статевої зрілості, коти стають агресивнішими, можуть мітити територію, а також намагатимуться використовувати м’які речі для задоволення сексуальних потреб. Коти готові до в’язання в 1,5-2 роки.
На цей час як котам, так і кішкам потрібно зробити всі необхідні щеплення. В’язати котів можна не раніше ніж через 2 тижні після вакцинації.
Перед в’язкою сфінкса необхідно показати ветеринарному лікарю, щоб переконатися, що у тварини немає жодних захворювань. Також приблизно за два тижні до того моменту, як станеться в’язка, кішці потрібно провести профілактичну дегельмінтизацію, щоб позбавитися глистів, якщо вони в неї є.
Придатних для в’язки партнерів підбирає клуб або розплідник. У нареченого та нареченої обов’язково перевіряють документи, щоб у тварин були всі щеплення.
Безпосередньо перед в’язкою коту та кішці потрібно постригти кігті, інакше в процесі тварини можуть один одного травмувати. Перед в’язкою кішок у жодному разі не потрібно купати. Все це пов’язано з тим, що купання знищує природний запах кішок, який приваблює котів, внаслідок чого в’язка може бути невдалою.
Процес в’язки відбувається на території кота. Власники сфінкса обов’язково повинні контролювати весь процес в’язки, при цьому, якщо знадобиться, допомагати тваринам.
Кішці на в’язку везуть корм з мисками, туалет і будиночок, в якому вона зможе легше впоратися зі своїм страхом. Якщо немає будиночка, це може бути її переноска. Для зниження рівня стресу, добре взяти з собою якийсь знайомий кішці предмет, це може бути іграшка або її підстилка.
В’язка тварин триває всього півхвилини і супроводжується сильним гурчанням кота та гучними криками кішки. У деяких випадках одного спарювання недостатньо для того, щоб настала вагітність, і саме тому кіт та кішка повинні провести пару днів разом, зазвичай це 2-3 дні.
Завершення парування дуже легко розпізнати за поведінкою сфінкса, кішка після процесу в’язки відразу ж перевертається на спину і може тривалий час кататися по підлозі. А кіт, у свою чергу, після того, як відбулася в’язка, усамітнюється і починає вилизувати шерсть.
Найкраще в’язати сфінкса на 2-3 день течки.
Кішку старше 7 років в’язати не рекомендується, пізня вагітність може негативно вплинути на здоров’я вихованки!
Важливо!
Не можна спарювати двох «не розв’язаних» особин. Це може призвести до серйозних травм, порушень психіки.
Правила міжпородної в'язки
Перед тим, як зводити котів, необхідно знати основні правила при в’язці Сфінксів. Канадських сфінксів можна в’язати один з одним, а в інших породах є нюанси.
Донського сфінкса не можна в’язати з Канадським, вони відрізняються генетично, схрещування між ними заборонені.
Голого Донського сфінкса в’язати з голим у жодному разі не можна! Це загрожує загибеллю кошеням, або слабким здоров’ям, що теж не дуже добре для них. Голого Дончака зазвичай в’яжуть лише з Брашем чи Велюром.
При розведенні Петерболдів допускається змішування з Болінезійською, Яванською, Сіамською та Орієнтальною породами. З іншими ж Сфінксами в’язання категорично заборонено.
У Бамбіно кожен послід приносить як коротколапих, так і кошенят з довгими кінцівками (Страйт, Лонг). Розведення має відбуватися під чуйним керівництвом фахівців, оскільки у селекції враховуються генетичні особливості. Встановлено, що при в’язці двох особин з маленькими ногами наступне покоління може виявитися нежиттєздатним.
Ельфів можна схрещувати з Канадськими Сфінксами та Американськими Керлами. Одна з причин – нечисленність гібридного виду. Після міжпородної в’язки у потомстві народжуються як прямоухі кошенята, і із загнутими вухами. У селекції враховуються дві генетичні мутації.
При розведенні Українських Левкоїв одна особина в парі обов’язково повинна мати вуха, що стоять. Схрещувати між собою двох висловухих кішок не можна!
Наскільки публікація корисна?
Натисніть на зірку, щоб оцінити!
Середня оцінка 5 / 5. Кількість оцінок: 2
Оцінок наразі немає. Поставте оцінку першим.