Власники сфінксів запитують, чим краще годувати свого кота, сухим кормом або натуральною їжею. Насправді, рішення приходить найчастіше за досвідом: якщо на натуралці почалися розлади, переводять на сухий корм або навпаки.
Температура тіла сфінкса вища, ніж в інших котів. У них підвищена тепловіддача та швидкий метаболізм, тому їм потрібна більш поживна та висококалорійна їжа.
Багато господарів пишуть, що кішку сфінкса не потрібно обмежувати в їжі, вона має бути в постійному доступі, хоча багато ветеринарів не згодні з цією думкою. Сфінкси багато їдять, їх важко обмежувати, вони починають дуже нав’язливо вимагати їжу, а то й красти її зі столу.
Якщо ви годуєте сухим кормом, він може бути в постійному доступі, а якщо натуральним, то ні, його кішка повинна відразу з’їдати, інакше він зіпсується.
Промислові корми
Годування готовими кормами зручніше, так як дозволяє заощаджувати час на приготуванні їжі, він збалансований, і кішка отримує всі необхідні поживні речовини.
Дорослого кота сфінкса можна годувати сухим та баночним кормом (консервами).
Сухий корм необхідно вибирати якісний, хороших фірм-виробників: Hills (Хіллз), Royal Canin (Роял Канін), Purina Pro Plan (Пуріна Про План) та інші. Хороші корми зазвичай містять позначку “Premium” або “Superpremium”. У класі супер преміум кормів в особливу групу треба виділити корми Холістики – це новий вид корму, він повністю збалансований, виготовлений із якісних інгредієнтів.
Дешеві корми типу Кіті Кет, Віскас, давати НЕ МОЖНА! Вони поганої якості, містять занадто багато мінеральних солей, в якості білка в них використовують не м’ясо та якісні субпродукти, а кістки, шкури, пір’я. Їхнє вживання призводить до різних захворювань і не задовольняє потреби кішки. Також великий ризик розвитку сечокам’яної хвороби.
Кошеня до року, годують спеціальними кормами для кошенят, як сухими, так і консервованими. Це дуже важливо задля правильного розвитку. Сухий корм кошеняті розводять водою, він набухає, стає м’яким і кошеня може його з’їсти. Потім переводять на дорослий корм. Також корми для кошенят дають вагітним і кішкам, що годують.
При годуванні сухим кормом сфінкса кота (самця), особливо кастрованого, на упаковці має бути позначка «профілактика сечокам’яної хвороби» (ці корми мають спеціальну формулу з низьким вмістом золи, фосфору та магнію).
Для кішки це не так важливо, досить просто якісний корм. Сухий корм можна насипати на цілий день, він не псується. На упаковках корму завжди написано дозу залежно від віку кота. Рекомендується дотримуватись цих норм.
Не рекомендується змішувати корми різних виробників, тому що кожна фірма розробляє свою дієту (набір продуктів, вітамінів та мінералів), тому у кішки може розпочатися діарея.
Сухий корм можна поєднувати з вологим кормом у невеликій кількості, але не в один прийом їжі та бажано, щоб він був від одного виробника.
Як зрозуміти підходить сфінксу корм чи ні?
Занадто рясні виділення секрету може говорити про те, що корм, швидше за все, не підходить, можливо, він занадто жирний для сфінкса. Також, якщо на шкірі з’являються прищики, це говорить про те, що, швидше за все, у нього алергічна реакція на якийсь компонент, який міститься в кормі. У сфінксів дуже часто алергія на курку, в цьому випадку потрібно вибирати корм з качкою, ягням або рибою, уважно читайте склад.
Якщо сфінкс веселий, немає жодних вищеописаних реакцій, стілець сформований, не засохлий і не надто м’який, кішка ходить у туалет по великому регулярно, значить корм їй підходить.
Вода
Не забувайте, у кота завжди у вільному доступі має бути чиста вода. Міняти воду потрібно обов’язково 1 раз на добу. Багато хто запитує, яку воду давати своїм котам. Найбезпечнішою вважається бутильована вода, краще вибирати джерельну або столову воду.
Якщо ваш сфінкс поглядає на унітаз, необхідно перевірити його миску з водою. Не можна дозволяти пити воду з унітазу, це небезпечно для вашого вихованця, він може захворіти. Якщо ваш кіт цікавиться унітазом, слід тримати кришку завжди закритою.
Натуральне харчування
Є багато думок та схем в інтернеті про натуральне харчування. Одні пишуть, що можна годувати лише сирими продуктами, інші – що можна поєднувати сирі та відварені продукти. Ми опишемо ці два варіанти, нехай кожен вибере для себе більш підходящий. Також не забувайте радитись із ветеринарним лікарем.
Важливо!
М’ясо та м’ясні субпродукти, які даються у сирому вигляді, обов’язково мають бути переморожені в морозильній камері не менше 72 годин, з наступним ошпарюванням окропом перед годуванням.
Сире натуральне харчування
Всі продукти сирі:
- м'ясо (яловичина, конина, свинина, баранина, птиця), субпродукти (серце, печінка, нирки, легеня, вим'я, сім'яники, шлунки, мізки, селезінка.) Субпродукти птиці: курячі шийки, головки, серця, пупки, печінка, субпродукти індички;
- кісткова складова: курячі голови та шиї, курячі каркаси та спинки, м'які хрящики кролика, цілісні тушки перепілки та інше. Головне пам'ятати, що кістки завжди даються винятково сирими. Заборонено давати трубчасті кістки у будь-якому вигляді;
- риба (виключно морська, без дрібних кісток);
- молочне (сир, сметана, йогурт несолодкий, ряжанка, кефір), сири рідко (тверді сорти);
- яйця курячі або перепелині сирі;
- овочі (морква, гарбуз, можна трохи приварені);
- курчата добові цілісні, не частіше 3 разів на тиждень.
За жодних обставин не можна давати:
- сиру річкову рибу;
- кості (трубчасті кістки птахів, кролика, всі рибні, всі варені кістки!);
- всі види копчених, сильно солоних та пряних продуктів;
- солодощі та здоба.
Частота годівель на добу:
- з 3-х місяців до року – 3 рази на день;
- з року –2 рази на день, вранці та ввечері.
Приблизний раціон харчування дорослих кішок:
Годування 2-разове. Їжа має бути кімнатної температури.
Вранці:
Мішанка *1 або м’ясо-кісткова нарізка *2. Іноді 1-2 рази на тиждень рибне харчування – філе будь‑якої морської риби.
Увечері:
Мішанка або м’ясо-кісткова нарізка. Або добові курчата (не частіше 3-х разів на тиждень) з розрахунку 2-4 курчат на тварину (залежно від ваги, при цьому не забуваючи, що курчата у великій кількості ослаблюють стілець кішки).
*1 мішанка – мікс із субпродуктів, м’яса + овочі.
Готується мішанка в такий спосіб:
Купуються яловичі – серце, печінка, нирки, м’ясо (яловичина, свинина, конина, птах) з жилами, прорізами жиру, курячі шиї. Все перекручується на м’ясорубці, яка не робить фарш, а рубає на невеликі шматки. Потім розкладається порційно (1 шматок – 1-2 дні, залежно від кількості кішок) по пакетиках і заморожується у морозилці. Проморожується щонайменше 72 годин.
Потім, при необхідності, розморожується мішанка, додаються сирі овочі, зазвичай у пропорції – 90% частини мішанки, 10% овочі та дається тваринам кімнатної температури. Якщо кішка відмовляється від овочів нічого страшного, тому що у кішок білково-жировий обмін речовин, вони не потребують овочів. Овочі, висівки потрібні кішкам, що мають погану перистальтику кишечника.
*2 м’ясо кісткова нарізка:
Все м’ясне вище перераховане, але нарізане вручну на порційні шматки. Кісткову частину можна давати цілком, наприклад шиї або голови курей. Також варто визнати, що шматки більш фізіологічні для котів, що змушує працювати щелепи, чистити зуби і масажувати ясна. Як відомо, кішки не жують, а відривають шматки від цілісного шматка м’яса, що їм природно.
Іноді, коли не має м’ясного (закінчилося або не встигли розморозити) можна запропонувати молочне, яйця чи рибу.
Натуральне харчування з використанням сирих та відварених продуктів
- Яловичина сира переморожена. Для кошеня не менше 30 гр, дорослій кішці – 100-120 гр). Щодня (приблизно місяців з 3,5 до 8) поїдання яловичини може бути 500-1500 г на добу.
- Курятина відварена без кісток – можна щодня. Для кошенят курячі грудки. Приблизно з 3,5 місяців можна давати курячі ніжки.
- Субпродукти курячі або яловичі: серце, легені, печінка, нирки (переморожені) у вареному вигляді. Серце не частіше 1 разу на тиждень (варене). Легкі та нирки за бажанням, мало хто з кішок їх взагалі їсть.
- Риба – краще не давати взагалі. 1-2 рази на місяць можна давати трохи морської риби.
- Курячий яєчний жовток. Білок давати не можна. Жовток сирий або варений у чистому вигляді або можна розтерти з сиром. 1-2 рази на тиждень. Перепелині яйця можна давати цілком у сирому вигляді.
- Молоко свіже сире чи кип'ячене можна лише кошенятам до 3 місяців, так як молоко у дорослої кішки найчастіше не засвоюється і викликає розлад шлунка, а кошеняті необхідно.
- Молочні рідкі каші дають кошеням у віці до 3 міс. Іноді дають вівсянку, невелику кількість при натуральному способі годівлі, але цього можна і не робити краще замінити на овочі.
- Кисломолочні продукти: кефір, біойогурт – усі середньої жирності. Можна щодня. Сир дають кошенятам, що підросли (4-5 місяців), частіше як заохочення або ласощі при дресируванні.
- Сир свіжий некислий – можна змішати із сирим яєчним жовтком. Кошенятам – 3-4 рази на тиждень, дорослим кішкам – 1-2 рази на тиждень.
- Злаки: вівсяні пластівці (запарені), рис, гречка – поєднується в пропорції 1:2 з вареним м'ясом (1 злаки: 2 м'ясо). Кілька разів на тиждень. Гречку колорпойнтам краще не давати, оскільки може викликати потемніння.
- Овочі сирі або варені: морква, цвітна капуста, сушена морська капуста, гарбуз, помідори, огірки (трохи), фрукти які будуть та ін. - поєднується в пропорції 1:2 з м'ясом (1 овочі: 2 м'ясо). Кілька разів на тиждень чергувати зі злаками.
- Зелень – пророщені зерна пшениці. Можна виростити траву на підвіконні із пшениці або вівса. Траву з вулиці давати НЕ МОЖНА! Додавати в їжу не треба, тому що кішка траву відригує.
- Кішкам не дають олію, тільки вазелінове, якщо є такі проблеми як запори. Можна в рот по краплі щодня олійні вітаміни АДЕ. Але іноді кішці можна давати оливкову, лляну олію або навіть риб'ячий жир. Якщо запор у кошеня, краще дати кисломолочні продукти.
- Свіжа вода, бутильована, очищена через фільтр або кип'ячена, повинна стояти ЗАВЖДИ.
- Мінерально-вітамінні підживлення (вітаміни для котів) при натуральному харчуванні дають КОЖНИЙ ДЕНЬ. Дозування – від віку кошеня.
М’ясо та м’ясні субпродукти, що даються у сирому вигляді, повинні бути попередньо обов’язково переморожені в морозильній камері з подальшим ошпарюванням перед годуванням.
Не можна годувати кошеня тільки м’ясом та рибою, або тільки кашами. Рибою взагалі захоплюватися не варто, її надмірне споживання призводить до запальних захворювань нирок та сечокам’яної хвороби. Кастрованим тваринам рибу давати взагалі не варто.
Їжа має бути трохи теплої або кімнатної температури. Не можна давати занадто гарячу чи холодну (з холодильника) їжу. Вся їжа для кошеня дуже дрібно подрібнюється, ретельно видаляються великі та дрібні кістки. Для дорослої кішки їжа нарізається невеликими шматочками. Великі шматки не давайте!
М’ясо сире дається в чистому вигляді (можна додавати моркву також сиру з крапелькою очищеної олії), варене м’ясо потрібно змішувати з овочами, щоб уникнути запорів.
Приблизний раціон харчування
Кошеня 1,5-2 міс. годують приблизно 5 разів на добу (або роблять вільний доступ до їжі). У 3-6 міс. 4 десь у день. У 6-9 міс. – 3 рази. З 10 міс. годують як і дорослу кішку 2 рази на день.
Взагалі годування кішки складно скоротити до разів, оскільки сфінкси їдять по кілька підходів.
Важливо!
Якщо є можливість, не обмежуйте сфінкса в їжі, кішки не переїдають, якщо вони не мають порушень здоров’я. Вони часто їдять маленькими порціями. Добре, коли є режим, кішку годують в один і той же час.
Не намагайтеся привчити кішку є те, що їмо ми з вами – це шкідливо для кішок і призводить до різних захворювань.
Кішкам не можна (в будь-якому віці)
- Кістки курячі, риб'ячі. Кошеня або кішка можуть подавитися, до того ж кістки ушкоджують стравохід та шлунок, засмічують кишечник.
- Свинина. М'ясо свійської птиці (крім курки та індички): гусак, качка. У сирому вигляді призводить до зараження глистами, у деяких випадках до небезпечних інфекційних захворювань, що спричиняє смерть тварини. Таке м'ясо дуже жирне та погано засвоюється організмом кішки.
- Жирні, гострі, солоні, копчені продукти, в тому числі, ковбаси та консерви для людей. Смажені продукти. Викликають розлад шлунково-кишкового тракту, порушують обмін речовин. Внаслідок цього тварина погано виглядає, з'являються хронічні захворювання.
- Цукор, шоколад, цукерки, торти та все солодке. Порушує обмін речовин, слабкий імунітет, тьмяна шерсть, захворювання зубів. Шоколад містить теобромін, що для кішок - Яд, викликає сильні отруєння, загибель тварини.
- Картопля. Крохмаль не перетравлюється кишечником кішки, картопля для неї абсолютно марна, може викликати розлад.
- Бобові (соя, горох, квасоля). Не засвоюється організмом, викликає здуття та бродіння у кишечнику.
- Сіль, спеції. Їжу для кішок не солять і використовують спеції, так як це не приносить її організму користі, лише шкоду.
- Лікарські препарати, в тому числі, вітаміни, призначені для людей. У кішки свій особливий баланс речовин в організмі, вітаміни для людей їм не підходять. До того ж, багато ліків для людей у них викликають сильні отруєння, можуть відмовляти нирки, що призводить до загибелі.
Важливо!
Якщо ви хочете перевести свою кішку на натуральне харчування, вона спочатку може відмовитись від їжі. Тоді спробуйте розтерти корм на порошок і посипати натуральну їжу. Через кілька днів вона має повністю перейти на натуральну їжу.
Висновок
Годування сфінксів готовим кормом зручно, економить багато часу, але все ж таки натуральне харчування для кішки є природним. Дуже важливо стежити за станом тварини, її стільцем, настроєм, здоров’ям та апетитом. Підберіть для свого кота правильне на вашу думку харчування, і нехай ваші сфінкси будуть здорові!
Джерела: atefa.net, my-sfinks.ru
Наскільки публікація корисна?
Натисніть на зірку, щоб оцінити!
Середня оцінка 5 / 5. Кількість оцінок: 4
Оцінок наразі немає. Поставте оцінку першим.