You are currently viewing Двельф

Двельф

  • Категорія запису:Породи
  • Час читання:3 mins read
5
(2)

Кішки Двельф – це одна з наймолодших порід безшерстих кішок. Вона поки що носить статус експериментальної, а у світі всього налічується лише кілька десятків таких незвичайних вихованців. Це не просто безшерсті особини з вухами незвичайної форми – вони ще й незвично мініатюрні. Їх можна назвати одними з найменших кішок у світі, які вимагатимуть від свого господаря особливої уваги та турботи. Ці ніжні та веселі створіння поєднують у своєму характері відданість собаки та котячу ласкавість.

Зміст

Опис породи

Представники породи мініатюрні. У загривку вони мають висоту в 15-20 см. Вага дорослих особин від 1.5 кг до 2.5 кг. При цьому коти трохи більші за кішок.

Температура тіла для Двельфів нормою буде 39 градусів, тому харчування їм потрібно посилене. Не повинно дивувати, що мініатюрний вихованець споживатиме корма навіть більше, ніж велика кішка, вкрита вовною.

Через те, що порода молода, точних даних про тривалість життя цих кішок немає. За словами заводчиків, такі голі кішки повинні жити, як і всі Сфінкси, від 13 до 15 років.

Історія породи

Своєю появою Двельфи завдячують заводчиці канадських сфінксів Крістен Лідом, а також її близькій подрузі на ім’я Карен Нельсон. Свою історію ці голі коти починають з 2006 року, коли з’явилося перше кошеня, яке виявилося схожим зовні з тими Двельфами, яких розводять сьогодні. Роботи щодо вдосконалення та закріплення породних ознак продовжуються. Двельфи поки що зареєстровані лише як експериментальна порода, яка ще не має таких визнаних строгих параметрів.

Ці кішки є результатом складної селекційної роботи. У ній використовувалися три породи: Канадський сфінкс, Американський керл та Манчкін. В результаті такого схрещування були виведені безшерсті мініатюрні кішки, що відрізняються також короткими лапами та незвичайними вивернутими вухами. При уважному розгляді відразу стає помітно, що нова порода має у собі риси кожного зі своїх прабатьків. Сьогодні її представники ще дуже рідкісні, тому ціни таких вихованців особливо високі.

Виведення чистокровних Двельфів – завдання дуже складне і проблематичне, тому що для отримання кошенят потрібно проведення складної селекційної роботи, яка неможлива без високого професіоналізму з боку заводчика. Таким чином, придбати кошеня породи Двельф нині дуже важко. Часто замість справжнього Двельфа пропонують дрібних кошенят поширених порід голих кішок або навіть поголених безпородних.

Стандарт породи

Двельф кішка фото

Порода є ще експериментальною, але встановлені певні стандарти.

Зовнішність Двельфів яскрава та впізнавана. Крім відсутності вовни, коротколапості та мініатюрного розміру, вони мають ще й особливі вуха середньої величини, які трохи загнуті назад. У деяких особин вуха можуть відхилятися навіть на 90-180 градусів.

Голова кішки клиноподібна з плоским лобом. Ширина її трохи менша за довжину. Череп має округлу форму. Вилиці розвинені, добре проглядаються. Подушечки вібрісів (усів) виражені, хоча самі вуса відсутні.

Очі мигдалеподібної форми, середнього розміру, виразні. Забарвлення райдужної оболонки різноманітне. Вона може бути блакитною, янтарною та зеленою. Найбільш поширений бурштиновий колір, а найрідкіснішим є зелений (оливковий). Не є недоліком і випадки різного кольору очей, гетерохроматії. Зустрічається таке явище не часто.

Тіло кішки міцне, видовжене. Шия сильна, середньої довжини. Лапи короткі – передні товстіші, задні дещо витонченіші і трохи довші. Стопа щільна з міцно стиснутими довгими пальцями, які відрізняються своєю рухливістю. Колір пазурів повинен відповідати забарвленню вихованця. Хвіст довгий, тонкий, із загостреним кінчиком.

Шкіра приємна на дотик, щільна і при цьому ніжна. Основна кількість зморшок знаходиться на морді та передніх лапах. На відміну від багатьох сфінксів, кількість зморшок у Двельфів невелика.

Доросла кішка породи Двельф виглядає, як кошеня-підліток Сфінкса стандартного розміру.

Дискваліфікуючі вади

Для породи визначені дискваліфікуючі вади, що призводять до виключення ряду особин із розведення. Не можуть використовуватися для отримання якісного потомства кішки з такими вадами:

  • прямі вуха без особливого загину назад;
  • довгі лапи;
  • великий розмір, який перевищує встановлений стандартом;
  • круглий розріз очей;
  • товстий хвіст;
  • агресивний характер.

Наявність вовни на тілі цих кішок поки не вважається недоліком. За цією ознакою їх поділяють на кілька різновидів залежно від того, чи вони повністю лисі чи ні.

Забарвлення

Забарвлення Двельфів досить різноманітні. Незважаючи на те, що кішка гола, вона може мати забарвлену шкіру. Якщо ж вихованець з вовною, то варіанти його масті виявляються ще різноманітнішими.

Чорний

Можливий як у голих, так і в опушених особин.

Рожевий

Забарвлення властиве лише голим вихованцям, у яких на шкірі немає пігментованих ділянок і вона вся рівного рожевого кольору.

Блакитний

Зустрічається у Двельфів всіх різновидів і може варіювати від світлого до темного.

Білий

Властивий всім різновидів.

Рудий

Зустрічається лише у кішок із наявністю вовни. Голі особини не мають рудої пігментації.

Плямистий

Найчастіше зустрічається у голих представників породи, які мають основний тон шкіри рожевий, а плями блакитні чи чорні. У поодиноких випадках вони можуть бути фіалковими, але це скоріше виняток.

Черепаховий

Забарвлення особин з наявністю вовни. Він властивий лише кішкам, оскільки коти триколірними не бувають.

Шоколадний

Рідкісне забарвлення, яке може бути як у голих, так і у опушених вихованців. Виглядає особливо ефектно у поєднанні з оливковими очима.

Для представників породи Двельф властива більшість забарвлень, які зустрічаються і в інших кішок. Пов’язано це насамперед із тим, що з їх виведенні використовувалося відразу три породи.

Різновиди

Сьогодні заводчики, що займаються породою, виділяють кілька різновидів Двельфів. Коли ж роботи над породою будуть закінчені, і вона отримає тверді стандарти, можливо, частина з різновидів і вважатиметься відхиленням від ідеалу, але сьогодні всі вони визнаються відповідними вимогам.

Оксамитовий

Так називають голих вихованців за особливу бархатистість їхньої шкіри, яка надзвичайно приємна на дотик. Вона не схожа на ту, яку мають інші сфінкси. Дуже гарячі, ці кішки є настільки затишними, що їх хочеться гладити постійно.

Велюр

У таких кошенят коротка вовна присутня на всьому тілі від народження, а ось у міру їхнього дорослішання може повністю зникнути. У той же час вона здатна і зберігатися у вихованця все життя. Шерсть у подібних кішок досить густа і щільна, але це не означає, що вони не мерзляві. Цей показник у них такий самий, як і у голих родичів.

Флок

У таких кішок немає вусів і брів, а шерсть, що покриває тіло, відрізняється особливою короткістю. Довжина її не перевищує 2 мм. Вона відрізняється ніжністю та шовковистістю, завдяки чому кішки виявляються особливо приємними на дотик.

Браш

У даного різновиду тіло голе або з вовною флок, а ось на морді, хвості та лапах є жорстка, досить довга вовна. Зустрічаються такі представники Двельфів не часто.

З вовною

Є особини, у яких відзначається наявність м’якої вовни на морді, лапах, хвості та промежини. Опушення це не довге і є у кішки з народження. На відміну від різновиду браш у цих вихованців шерсть не тверда, а голе тіло. Зовні такі кішки виглядають дуже незвично та привабливо.

Прямошерстий

Особливість таких кішок у тому, що у них відсутній ген безшерсті. Подібні особини зустрічаються дуже рідко. Вони відносяться до умовно придатних для розведення. Це викликано тим, що в їхнього потомства присутність гена безшерстності перебуває під питанням. Розміри кішок такі, як вимагає порода, так само, як і вуха, що закручуються, а от вовна подібна до тієї, що присутня у не голих котів.

Присутність вовни на особливості поведінки Двельфів не впливає: всі різновиди мають привабливий, ласкавий характер.

Характер Двельфа

Двельф кіт фото

Характер Двельфів цікавий та незвичайний. Ці коти вражають своєю відданістю господареві, ім не властиві мстивість та шкодливість.

Двельфи позитивно ставляться до всіх членів сім’ї, але при цьому завжди вибирають одну людину, з якою вибудовують особливо довірчі та ніжні стосунки. Деякі вихованці настільки довіряють людині, що коли сідають на руки і починають мурчати, прагнуть щільно притиснутися і почати смоктати одяг, енергійно масажуючи господаря передніми лапками. Так кішка повертається у своє щасливе дитинство, коли перебувала поряд із матір’ю і смоктала її молоко. Подібна поведінка улюбленця – показник максимальної прихильності.

Двельфи не переносять, коли їх лають чи карають. Для них це найтяжчий стрес, який може призвести до тяжкого емоційного порушення, що вимагатиме лікування у ветеринарного лікаря. Якщо треба пояснити вихованцю, що щось не можна робити, слід просто суворо зупинити його, але без залякування і фізичного покарання.

У сім’ях із дітьми для Двельфа не завжди буває добре. З одного боку вихованець охоче підтримуватиме багато дитячих ігор, оскільки за своєю натурою ці коти дуже веселі та спортивні. Однак якщо коту під час ігор доставляти біль або просто неприємні відчуття, то вихованець впаде у стрес. Через це при появі в будинку такого кошеня дитині треба відразу ж пояснити, що це не іграшка. Треба враховувати його бажання та з увагою ставитися до його емоцій.

З домашніми тваринами Двельфи уживаються добре, але тільки в тому випадку, якщо інші вихованці не виявляють до них агресії. Мисливський інстинкт у них відсутній, і тому вони не становлять небезпеки для тварин, які менші за їх за розміром. Всіх домашніх вихованців Двельфи сприймають як свою сім’ю і охоче спілкуються з ними, піклуються. Якщо в будинку з’являється нова тварина, коли вже є дорослий голий кіт, то він опікуватиметься і захищатиме його так, як би це було його дитинча.

Кіт від кішки відрізняється не лише великим розміром та вагою, а й характером. Кіт більш незалежний та самостійний. Якщо кішка намагатиметься постійно бути поруч із людиною, то кіт обов’язково вибере собі відокремлене місце, яке сприйматиме як свою територію, зазіхати на яку ніхто не повинен.

Самки відрізняються більшою делікатністю та ніжністю. Вони краще, ніж коти, вловлюють емоційний стан людини. Тому кішка ніколи не вимагатиме уваги, якщо господар захворів. Вона просто влаштується поряд, складаючи компанію, але не заважаючи. Коли ж людина засмучена, кішка, навпаки, постарається приголубитись і всіма силами виявити своє співчуття.

Особливості здоров'я, хвороби

Незвичайний зовнішній вигляд не вплинув на здоров’я Двельфів. У той же час через короткі лапи та серйозну гібридну роботу, яка проводилася для їх отримання, такі вихованці можуть мати проблеми з суглобами. Через це господареві важливо приділяти час профілактиці появи їх патологій. Найчастіше досить правильного харчування.

Також слід захищати вихованця від прямих сонячних променів. Його шкіра дуже чутлива до впливу ультрафіолету і тому легко отримує серйозні опіки.

Особливої схильності до вірусних інфекцій Двельфи не мають. Їм, як і всім іншим кішкам, необхідно регулярно проводити вакцинацію.

Цікаві факти

Двельфи є наймолодшою породою голих кішок.

Кішка повинна постійно перебувати у квартирі. Прогулянки на свіжому повітрі для неї підуть тільки на шкоду, тому що перепади температури небажані і вихованець може захворіти.

Ніжна шкіра Двельфа легко травмується, і при виборі одягу треба особливу увагу приділяти швам.

Коти не здатні високо застрибувати, що робить їх утримання в будинку максимально зручним для господаря.

Двельфи не псуватимуть шпалери та меблі, точить по ним кігті їм не властиве.

Плюси та мінуси

Чи варто заводити

Двельфи ніжні та лагідні кішки, але при цьому вони дуже вразливі і не переносять, коли в будинку відбуваються часті скандали та з’ясування стосунків. Через них кіт постійно відчуває занепокоєння та стрес, оскільки не в змозі зрозуміти, що відбувається. Вихованець сприймає шум як сигнал про небезпеку, яку він не може побачити, щоб зрозуміти, як уникнути її. Тому для любителів галасливого з’ясування стосунків ця порода категорично не підходить.

Перед тим, як завести кошеня породи Двельф, зважте всі за і проти, тому що ці коти дуже прив’язуються до господаря і важко переносять розлуку з ним, тому переселення в іншу родину стане справжньою трагедією.

Майбутній власник Двельфа має бути готовим до серйозних фінансових витрат, а також відповідальності за повністю залежну від нього тварину.

Наскільки публікація корисна?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 5 / 5. Кількість оцінок: 2

Оцінок наразі немає. Поставте оцінку першим.