You are currently viewing Мінскін

Мінскін

  • Категорія запису:Породи
  • Час читання:3 mins read
5
(1)

Мінскіни – це унікальна та рідкісна порода мініатюрних кішок. В останні роки вона набуває все більшої популярності не тільки завдяки унікальній зовнішності, а й чудовому характеру. Її представники об’єднали в собі характерні риси котів, що несуть гени безшерсті та коротколапості.

Зміст

Опис породи

Мінскіни належать до кішок дрібного розміру. Їхня висота в загривку становить від 15 до 20 см, вага – від 1,8 до 3 кг.

Тулуб кішок пропорційний, візуально виглядає довше, ніж є насправді. Породною особливістю особин виступають кінцівки – колінний суглоб поділяє їх на дві рівні частини.

Температура тіла Мінскінів не відрізняється від звичайних кішок (38-39,5 °C у дорослих особин, у кошенят буває трохи вище).

Мінскіни при правильному догляді та утриманні живуть у середньому 12-15 років.

Історія породи

Батьківщина Мінскінів – США. Історія породи почалася в 1998 році, коли в розпліднику бостонського заводчика Пола МакСорлі з’явилося перше кошеня з короткими лапками, шовковистою шкіркою, поступливим характером. Перший Мінскін став результатом схрещування Канадського сфінксу з Манчкіном. Від першого він взяв практично повну відсутність вовни, від другого – мініатюрну статуру та короткі лапки.

Фелінолог продовжив роботу над удосконаленням породи. У селекцію додали Девон-Рексів, Бурманських кішок. Через кілька років заводчик отримав перших малюків, що повністю відповідають його початковому задуму. За п’ять наступних років населення Мінскінів збільшилася до 50 особин.

Популярність котиків з унікальною зовнішністю почала швидко зростати, МакСорлі задумався про офіційну реєстрацію своїх вихованців. У 2008 році породу було визнано Міжнародною асоціацією кішок (TICA). Її представники отримали допуск до участі у виставках. У 2012 році загальна кількість Мінскінів у світі перевищила 100 особин. На даний момент порода є відкритою, експериментальною, іншими великими фелінологічними організаціями вона поки що не визнана. Оцінка кішок проводиться у відповідності до стандартів, затверджених TICA.

Стандарт породи

Мінскін кіт фото

Тіло Мінскінів вкрите розвиненою мускулатурою, виглядає сильним.

  • голова досить широка з округлими контурами, без сплощених ділянок;
  • мордочка розширена, трохи вкорочена з вираженим підборіддям, рельєфними подушечками під вусами;
  • шия середньої довжини, гнучка, м’язова;
  • вуха великі, відкриті із заокругленими кінчиками. Волоски в раковині можуть бути повністю відсутніми;
  • очі великі, округлої форми, широко поставлені;
  • ніс невеликий, без горбинки, але з незначним вигином у кінчика;
  • вібріси рідкісні, з надломами, або повністю відсутні;
  • лапи компактні, міцні, щільні;
  • кінцівки короткі, передні трохи нижчі за задні;
  • хвіст по довжині дорівнює тулубу (іноді трохи перевищує її), широкий біля основи, до притупленого кінчика звужується.

Складки дісталися Мінскінам у спадок від Сфінксів. У мініатюрних американців їх набагато менше, найпомітніші складочки у кошенят, з віком шкіра майже розгладжується.

Дискваліфікуючі вади

До недоліків, за які вихованця можуть дискваліфікувати на виставці, фахівці відносять такі особливості, як:

  • кучерявий ворс;
  • вузька грудина;
  • короткий хвіст;
  • статура орієнтального типу;
  • повна відсутність вовни;
  • опущення передніх кінцівок;
  • маленькі очі;
  • довгі кінцівки;
  • порушення геометрії черепа;
  • «коров’ячий» постав лап.

При виставленні оцінки судді також враховують взаємозв’язок якості вовни із сезонними чи гормональними змінами.

Забарвлення

Мінскіни – мініатюрні коти з густою, щільною, дуже м’якою шерстю, яка росте на голому тілі «острівцями». Кольори ворсу і шкіри допускаються різні:

  • чорний;
  • білий;
  • блакитний;
  • шоколадний;
  • черепаховий;
  • червоний;
  • кремовий.

Найпоширенішими забарвленнями Мінскінів є:

  • таббі з будь-яким типом малюнка на основному фоні;
  • торті – підвид черепахового з хаотичним чергуванням чорного та червоного відтінків. Також часто зустрічаються блакитно-кремові «черепашки»;
  • колор-поінт (сіамський) – затемнення на лапках, масці, вухах, хвості на тлі світлого кольору решти тулуба;
  • солід (однотонний).

При однобарвному забарвленні подушечки лап і мочка носа повинні бути пофарбовані в тон шерсті (у світлих особин – рожеві), при двоколірному – в тон основного відтінку. Також для Мінскінів дозволено наявність чітко окреслених білих плям різного розміру на загальному тлі іншого кольору.

Різновиди

Залежно від якості та довжини вовни Мінскіна, коти цієї породи поділяються на три категорії:

Голі

Повністю позбавлені волосяного покриву. На ногах, голові, вухах, хвості присутні острівці атласної, приємної на дотик вовни.

Вовняні

До цієї групи належать кішки, тіло яких повністю вкрите короткою м’якою вовною, на кінцівках ворс зазвичай довше.

Напіввовняні

Теж мають волосся по всьому тілу, але воно набагато рідше, ніж у вовняних особин, при дотику нагадує кашемір.

Незалежно від категорії, животик має бути лисим у всіх Мінскінів.

Відмінності Мінскіна та Бамбіно

Деякі фелінологи вважають Мінскінів та Бамбіно представниками однієї породи, але більшість визнає їхню індивідуальність.

Мінскіни мають вовну на голові, вухах, лапках і хвості. При їх виведенні були, крім Манчкіна та Сфінкса, використані кішки породи Девон-рекс та Бурма. На відміну від них, Бамбіно є чистим гібридом між Сфінксом і Манчкіном, що з великою ймовірністю виключає визнання Бамбіно як однієї з ліній цієї породи у разі її визнання, але дозволяє використовувати Бамбіно для формування поголів’я Мінскінів. Мінскіни визнані попередньо новою породою у фелінологічній організації TICA, але повного визнання породи поки що не відбулося.

На відміну від Мінскіна, створення якого було результатом навмисної роботи селекціонерів, перші кішки Бамбіно з’явилися в результаті випадкової мутації, і лише потім над ними розпочато цілеспрямовану роботу.

Характер Мінскіна

Мінскін кішка фото

Мінскіни – ласкаві, ніжні кішки, які дуже прив’язуються до людини. Вони цінують увагу, вдячні власнику за будь-який прояв кохання.

Як і всі сфінкси, Мінскіни дуже погано переносять самотність, вони можуть захворіти від туги. Людям, які постійно зникають на роботі, краще вибрати іншу породу.

На відміну від «приліпливих» Сфінксів, американці делікатні, ненав’язливі. Їм досить просто перебувати поряд із людиною.

Маленькі кошенята дуже цікаві. Ця риса характеру помітна відразу – погляд породистого Мінскіна завжди розумний, живий, допитливий. Котики намагаються не пропустити жодної події в будинку, зустрінуть кожного гостя, перевірять кожен куточок.

Мініатюрні кішечки неймовірно грайливі. Вони здатні придумати собі розвагу за допомогою будь-яких предметів, пакетиків, фантиків. Незважаючи на короткі лапки Мінскіни люблять забратися на велику висоту. У стрибках вони, звичайно, не сильні, але високорозвинений інтелект дозволяє їм винаходити методи подолання будь-якої перешкоди. Американські кішки люблять лазити деревами. По вертикальних поверхнях вони пересуваються подібно до тхорів.

Мінскіни добре підходять для сімей із дітьми будь-якого віку. За немовлятами кішки зворушливо доглядають, намагаються оберігати їх від небезпек, як кошенят.

Американці відмінно уживаються з будь-якими іншими свійськими тваринами: кішками, собаками, навіть гризунами. Мисливський інстинкт у них розвинений слабо. Мінскінів можна сміливо заводити другим чи третім вихованцем. Так малюки почуватимуться навіть комфортніше, їм не доведеться залишатися на самоті, доки власники на роботі.

Особливості здоров'я, хвороби

Говорити про генетичні патології Мінскінів поки що зарано. Через молодість породи і нечисленність особин вести статистику неможливо. На даний момент у американців у ранньому віці виявлялися:

  • вигин у поперековій області (лордоз);
  • деформація грудини.

Оскільки в числі прабатьків породи присутні Сфінкси, можна припустити, що вони схильні до гіпертрофічної кардіоміопатії.

Внаслідок неправильного догляду чи харчування у котиків можуть розвиватися шкірні захворювання, алергія. Будь-які пошкодження покривів не можна залишати поза увагою. Навіть незначний прищик чи подряпину потрібно одразу обробляти, щоб не спровокувати ускладнення. Через обмежену компенсаторну функцію кінцівок, Мінскіни схильні до вивихів.

Щоб хребет таких котиків правильно формувався, потрібно забезпечити вихованцю достатню рухову активність. Більше грати з малюком.

Від основних котячих інфекцій котів захищає своєчасна вакцинація. Грамотні заводчики продають кошенят уже щепленими. Власнику потрібно повторювати процедуру щорічно, попередньо провівши дегельмінтизацію.

Цікаві факти

Назва породи показує її основні особливості. Воно складається з двох англійських слів: «min» – маленький, «skin» – шкіра.

Мінскіни дуже жадібно, квапливо їдять, практично не розжовуючи їжу.

Короткі лапки не заважають кішкам забиратися на значну висоту.

TICA створила спеціальну програму розвитку даної породи.

Плюси та мінуси

Чи варто заводити

Купити Мінскіна досить складно. На сьогоднішній день єдиний породний розплідник знаходиться у Бостоні (США). У країнах СНД немає розплідників Мінскінів. Таких котів не можна купити за оголошенням в інтернеті.

Мінскіни мають незвичайну, миловидну зовнішність, прекрасний характер. Однак перш ніж принести в будинок такого котика потрібно тверезо оцінити свої можливості, зокрема фінансові. Йдеться не лише про купівлю дуже дорогого вихованця. Мінскіну потрібне якісне харчування, добротні предмети побуту, одяг та інше. Важливо зважати на наявність вільного часу. Ці коти потребують великої кількості уваги від власника.

Наскільки публікація корисна?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 5 / 5. Кількість оцінок: 1

Оцінок наразі немає. Поставте оцінку першим.