Основні потреби маленького сфінкса: їжа, туалет, сон, ігри, ласка та увага. Ми допоможемо вам підготувати все для забезпечення цих природних потреб, щоб життя кошеня в новому будинку було комфортним, спокійним і щасливим. Важливо заздалегідь купити все, щоб вихованець ні чого не потребував і відчував себе безпечно і комфортно у вашому будинку.
Готуємо будинок до появи кошеня
Подбайте про безпеку. Закрийте вікна, отвори вентиляції, затишні куточки. Заберіть поза зоною досяжності: електропроводи, шнури від штор, всі предмети, які можуть травмувати тварину.
Підготуйте тихе місце. Щоб кошеня звик до навколишнього оточення, обладнайте відокремлене місце, куди не буде доступу маленьким дітям та іншим домашнім тваринам. Це допоможе маленькому сфінксу познайомитися з господарями, звикнути до звуків та запахів нової обстановки.
Що потрібно купити для кошеняти сфінкса насамперед
Список, що потрібно купити до появи кошеня в будинку:
- Корм для кошенят
- Посуд
- Лоток
- Наповнювач для котячого туалету
- Совок для туалету
- Лежак або будиночок для котів
- Кігтіточки
- Іграшки
- Аксесуари для догляду
- Переноска
- Одяг
Розберемо докладніше кожен пункт, з порадами та рекомендаціями, що краще купувати.
Корм для кошенят
Годують кошенят натуральною їжею чи готовими промисловими кормами. Вибирайте марки класу не нижче за супер-преміум з позначкою «kitten», розроблені для віку 0-12 місяців. Корм для кошенят, що ростуть, повинен бути калорійним, легко засвоюваним і містити потрібну кількість білка.
Спочатку годуйте так само, як годували колишні господарі. Не купуйте корм великими обсягами, кошеняті може не підійти вид або марка корму. Сухий корм потрібно розмочити у воді, він набухне, стане м’яким і кошеня зможе його з’їсти.
Якщо ви годуєте натуральною їжею, обов’язково потрібно придбати вітаміни для кошенят. Якщо кормом, то там уже є усі необхідні вітаміни.
Посуд
Обов’язково придбайте миски для їжі та води. Вибирайте миски з кераміки, порцеляни або нержавіючої сталі. У пластикових моделях активно розмножуються бактерії, а також пластик виділяє шкідливі речовини. Купуючи металеву модель, віддавайте перевагу мискам з гумовою основою, вони не ковзають по підлозі. Не купуйте надто глибокі та надто дрібні миски, вибирайте середній розмір. Щоб було простіше підтримувати чистоту в місці годування кошеня, придбайте спеціальний килимок під котячий посуд, він може бути пластиковий, силіконовий або гумовий.
Лоток
Котячий лоток або туалет-будиночок. Для найменших підійдуть моделі з низькими бортиками або спеціальні лотки для кошенят. Якщо придбано дорослий лоток, спочатку з нього знімають бортик або кришку.
Килимок під лоток. Для підтримки чистоти у квартирі, придбайте спеціальний килимок під лоток. Він допомагає очищати лапки кота після туалету та запобігає розкиданню наповнювача по квартирі. Нижня частина килимка має антиковзне покриття, кішка не зможе пересунути виріб під час закапування.
Наповнювач для котячого туалету
Для привчання до туалету в новому будинку використовуйте той тип наповнювача, у який кошеня ходило у колишніх господарів. Можна попросити трохи відсипати з туалету, куди раніше ходило кошеня і висипати вміст у новий туалет на новий наповнювач, так кошеня відразу зрозуміє, куди йому сходити.
Існує безліч різних видів наповнювачів, але не всі підходять для кошенят. Рекомендуємо використовувати деревний або поглинаючий наповнювач на основі глини. Краще не купувати силікагелеві і бетонні наповнювачі, що комкуються. Кошеня дуже допитливе і обов’язково спробує їх на смак, що небезпечно для тварини. Якщо кошеня спробує деревні і всмоктуючі (некомкующиеся) наповнювачі, це не так небезпечно, як бетонітові і силікагелеві, що комкуються.
Силікагелеві гранули часто мають гострі краї, а комкуючі утворюють тверді камінці, які можуть застрягти в шлунку. Крім того, силікагелеві наповнювачі видають тріск при намоканні (це може налякати кошеня), та й сидіти на гострих гранулах не надто комфортно.
Якщо кошеня відмовляється ходити в той чи інший вид наповнювача, змініть вид і марку. Якщо це не допомагає, змініть котячий лоток, можливо, йому просто не зручно. Також рекомендуємо придбати Спрей для привчання до туалету. Засіб добре допомагає привчити кошеня ходити в лоток.
Совок для котячого туалету
Залежно від виду наповнювача, що використовується, вибирайте совок з решіткою або без. Дуже часто лопатки для котячого туалету йдуть у комплекті з лотками.
Щодня мийте лоток і совок, щоб зупинити розмноження шкідливих бактерій, запобігти появі неприємних запахів.
Лежак або будиночок для котів
Маленькому кошеняті, якого щойно розлучили з кішкою-мамою, страшно перебувати в новому місці. Особистий будиночок або зручне ліжко з бортиками допоможуть впоратися зі страхами. Малюкові необхідно своє тепле та безпечне місце, де він зможе відпочивати, спати та сховатися.
У перші місяці життя кошенята багато часу проводять уві сні. Вони сплять по 15-20 годин на добу. Тому важливо, щоб сфінкс мав комфортне місце для відпочинку. Лежанка повинна бути м’якою і теплою, бажано, щоб у неї були високі борти або дах, щоб кошеня могло сховатися. Так він почуватиметься більш комфортно та захищено.
Щоб підтримувати чистоту котячого будиночка чи ліжка, вибирайте моделі, які легко мити. Найкраще купити для кішки лежанку зі знімними матрациками або чохлами з текстилю, їх можна прати. Також можна придбати одноразові пелюшки, вони м’які, легко змінюються та допомагають утримувати будиночок у чистоті.
Сфінкси дуже люблять спати зі своїм господарем у ліжку, якщо ви не любитель спати з котом, одразу привчайте його до свого місця.
Кігтіточки
Радимо відразу купити кігтеточку, це захистить ваші меблі, шпалери та штори. Кішки використовують кігтеточку, щоб розтягуватися на всю довжину, очистити свої кігті від відмерлих лусочок і помітити своїм запахом територію. Це природна поведінка, що допомагає вихованцю розслабитися.
Для кошенят підійдуть міцні, стійкі кігтіточки. Висота виробу повинна бути такою, щоб кошеня змогло витягнутися на всю довжину. Якщо є можливість, придбайте кілька різних і розставте їх по всьому будинку.
Іграшки для кошенят
Для нормального фізичного та психічного розвитку кошеня має багато грати. Так вони пізнають світ, ростуть та розвиваються. Неприпустимо залишати надовго маленького сфінкса, самотність, відсутність уваги травмують психіку кошеня.
Для ігор маленькому сфінксу знадобляться іграшки. Вибирати треба такі, з якими тварині буде весело та безпечно грати. Для найменших підійдуть м’ячики, вудки-дражнилки, мишки.
Не всі іграшки можна залишати сфінксу для самостійної гри, він може заплутатися, поранитися або спробувати з’їсти дрібні деталі.
Аксесуари для догляду
Шампунь. Сфінкса потрібно регулярно купати, для цього потрібно придбати спеціальний шампунь. Як його вибрати та як правильно купати сфінкса ви можете прочитати у нашій статті.
Кігтерізка. Обрізати кігті потрібно регулярно приблизно раз на 10 днів. Роблять це акуратно, щоб не травмувати тварину. Привчають до цієї процедури з раннього віку.
Лосьйон для чищення вух. Завдяки підвищеному обміну речовин, у вухах сфінксів утворюються темні виділення. Вуха коту необхідно чистити в міру їх загрязнення, приблизно раз на тиждень.
Паста та зубна щітка. Догляд за порожниною рота повинен стати щоденною звичною процедурою. Це убезпечить сфінкса від розвитку стоматиту, гінгівіту та інших захворювань.
Як правильно доглядати сфінкса, як обрізати кігті коту і який вибрати лосьйон для вух можна почитати в нашій статті.
Переноска
Переноску краще купити відразу, щоб доставити кошеня в новий будинок. Вона потрібна для транспортування тварини до ветеринарної клініки або на дачу.
Сумки-переноски бувають двох видів:
- М’які тканинні;
- Жорсткі із пластику або металу.
Жорсткі моделі знадобляться тим, хто планує здійснювати авіаперельоти з тваринами – це вимога правил перевезення. Для подорожі в автомобілі такі моделі також безпечніші. М’які тканинні сумки зручні для піших прогулянок, перевезення кішок у громадському транспорті. У м’яких не можна тримати довго кішку, краще вибрати жорстку.
Одяг для сфінксів
Сфінкси не мають вовни, вони теплолюбні, їм обов’язково потрібно одягати одяг. Навіть улітку їм потрібний легкий одяг, тому що сфінкси люблять погрітися на сонечку і їхня шкіра може обгоріти. Одяг не обов’язково купувати відразу, можна придбати і пізніше чи пошити своїми руками.
Висновок
Це основні речі, які знадобляться малюкові з першого дня життя у вашому домі. Їх потрібно підготувати, перш ніж забрати кошеня. Всі інші аксесуари та предмети догляду можна купити для сфінкса надалі в міру потреби.
Постарайтеся взяти відпустку спочатку, будьте з маленьким сфінксом частіше, гладьте і заспокоюйте. Він повинен зрозуміти, що у новому будинку його люблять, тоді він швидко адаптується.
Не відкладайте візит до ветеринара. Лікар огляне кошеня, перевірить, чи все у нього в порядку зі здоров’ям. Складе графік щеплень та заведе ветеринарний паспорт, якщо колишні господарі цього не зробили.
Якщо кошеняті буде потрібно обробка від зовнішніх і внутрішніх паразитів, вам доведеться купити антипаразитарні засоби. Лікар підкаже, які найкраще підійдуть для кошенят. Можливо, малюкові знадобиться особлива дієта, тоді вам потрібно буде купити ветеринарний лікувальний корм.
Наскільки публікація корисна?
Натисніть на зірку, щоб оцінити!
Середня оцінка 5 / 5. Кількість оцінок: 1
Оцінок наразі немає. Поставте оцінку першим.