You are currently viewing Вирощування трави для котів

Вирощування трави для котів

  • Категорія запису:Цікаве
  • Час читання:2 mins read
5
(1)

Домашні котики нерідко роблять набіги на горщики з квітами і сфінкси не виняток. На відміну від дворових котів, вони позбавлені можливості жувати траву. Можна вирішити цю проблему, самостійно виростивши своєму коту траву вдома.

Вирощувати траву на підвіконні дуже легко, перші сходи з’являться через пару днів, а приблизно через тиждень вже запропонуйте коту корисну зелену траву. Особливо корисно їсти траву взимку.

Трава допомагає котам чистить кишечник від шлаків та калових каменів, а також поповнює запас вітамінів та мікроелементів – магній, цинк, фолієва кислота, сірка, біотин та ін.

Як виростити траву для котів

Кіт сфінкс лазить по горщиках із квітами

Існує кілька способів виростити траву для котів вдома.

Щоб не ризикувати безпекою кота, не варто купувати посівний матеріал на ринку. Немає гарантії, що його не обробляли токсичними засобами. Купуйте кілька пакетиків спеціальної трави у зоомагазині.

Перший спосіб дозволяє не купувати ґрунт і не розводити вдома бруд. Великого врожаю чекати не варто, але якщо хочете запропонувати вперше коту траву, то можете спробувати такий спосіб. Потрібно дві пластикові тарілки різного діаметру, вата, крупнокоміркова марля і поліетиленова плівка. На дно ширшої тарілки, попередньо зробивши в ньому кілька проколів, викладають вату, поливають водою та викладають насіння, накривають марлею, зверху іншою тарілкою та укутують поліетиленом.

Другий спосіб вже передбачає використання ґрунту, який продається в будь-якому квітковому магазині. Землю висипають у будь-яку відповідну ємність – вазон, горщик, лоток чи ящик. Насіння замочують у воді приблизно на 1 годину, злегка зволожують ґрунт, щоб прискорити проростання та висівають. Зверху потрібно присипати насіння землею та укрити поліетиленовою плівкою – це створить парниковий ефект. Приблизно через три дні будуть сходи та плівку прибирають.

Третій спосіб, замість ґрунту можна використовувати вермикуліт або котячий наповнювач. Висаджують аналогічно до другого способу. Наповнювач потрібно попередньо розмочити водою до кашоподібного стану.

Четвертий спосіб дуже цікавий. У магазинах зараз продають Трав’янчик – це іграшка, заповнена насінням газонних трав та субстратом для проростання цих трав. Опустіть іграшку в теплу воду на 20 хвилин (або за інструкцією). Розташуйте іграшку в теплому та світлому місці. Поливайте рівномірно Трав’янчика, не допускаючи його пересихання. Це прикрашає будинок, дуже подобається дітям, вони вчаться доглядати рослину, його можна підстригати, ну і звичайно соковита трава для котів.

Трав’янчик для котів

Ну і останній спосіб це купити готовий набір в зоомагазині. Відкриваємо коробочку, всередині вже субстрат та насіння, заливаємо водою, закриваємо кришку на три дні та ставимо у тепле світле місце. Через 3 дні коробку відкриваємо, а там уже пророщене насіння.

Трава для котів

Коли трава зійде, її потрібно періодично поливати – трохи води 1-2 рази на день щодня. Пам’ятайте, що не потрібно розводити цілу плантацію. Кішкам корисні лише молоді пагони, садіть зелень у міру потреби.

Якщо сфінксу трава припала до душі, то використовуйте метод конвеєрного посіву. Висадивши першу партію, дочекайтеся, поки вони проклюнуться, і за тиждень саджайте другу, а ще за тиждень третій. Так ваш кіт буде забезпечений свіжою травою.

Яку траву вирощують для котів

Мелісса для котів

Можна виростити злакові культури – пшеницю, овес, жито, а можна не лише траву, а й рослини, вони не завдадуть шкоди тварині.

Наприклад, можна виростити:

Петрушка – кучеряву зелень люблять багато котів. Вона і смачна, і корисна, тому що містить багато мікроелементів і загалом позитивно впливає на котячий організм.

Лимонник – його запах подобається кішкам, а саму рослину корисно їсти. Лимонник – це природний антисептик, антибіотик і заспокійливе в одному флаконі, а також допомагає травленню тварини. Рослина переключить увагу кота з інших квітів на себе.

Мелісса – теж подобається котам, але вживати її в їжу потрібно строго дозовано, інакше тварині загрожують проблеми із травленням.

Якщо кішка не їсть траву

Вирощування трави для сфінксів

Якщо кішка зовсім не їсть трави, тоді привчають її до зелені поступово, додаючи до їжі. Поставте зелень біля мисок з кормом, можливо, вона зацікавиться нею. Періодично пропонуйте сфінксу траву, можливо одного разу тварина оцінить таку турботу свого господаря. Якщо кішка категорично не бажає їсти траву, змушувати тварину не потрібно, значить вона її не потребує.

Наскільки публікація корисна?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 5 / 5. Кількість оцінок: 1

Оцінок наразі немає. Поставте оцінку першим.