У кішок сфінксів для захисту безшерстної шкіри є безліч сальних залоз. В результаті тварина покривається мастилом (воскоподібної червоно-коричневої речовини), яка залишає сліди на одязі та постільній білизні. Саме через цю особливість такі кішки потребують регулярного купання.
Залежно від того, як інтенсивно утворюється шкірне сало, миття може вимагатися щотижня, а може бути необхідно лише 1-2 рази на місяць. Коли на вулиці спекотно, мити безшерстну кішку потрібно частіше.
Як зрозуміти, що сфінкса треба купати? Запах від кішки, липкість шкіри, жировий наліт, скупчення бруду в складках шкіри – все це говорить про те, що настав час купати сфінкса.
Є сфінкси, після купання у яких з’являється роздратування та інші проблеми зі шкірою. Тоді замість купання кішку сфінкса протирають вологою губкою або спеціальними серветками, які не містять спирту. Дуже добре це мастило видаляється махровим рушником, змоченим у гарячій воді.
Готуємося до купання сфінксу
1. Підбираємо шампунь. Мити сфінксів рекомендується спеціальними шампунями для сфінксів, миючими нейтральними засобами, призначеними для тварин з чутливою шкірою, або дитячими шампунями. Якщо сфінкс має алергію, ветеринарні лікарі рекомендують спеціальні шампуні, вони сприяють загоєнню ран. Правильно підібрати лікувальний шампунь допоможе ветеринарний лікар.
2. Гігієнічні серветки для котів, ними можна буде обтерти голову вихованця. Якщо немає можливості їх придбати, це можна зробити мокрим рушником.
3. Готуємо невелику губку для купання, вона має бути м’яка, щоб не травмувати шкіру сфінкса.
4. Рушник для витирання кота.
5. Можна купати сфінкса у ванні, але рекомендується купати в тазі, оскільки вони бояться шуму води з крана. Для цього потрібно приготувати чистий тазик, ковшик та відро, в якому буде вода для ополіскування. На дно тазика або у ванну ложем рушник, щоб коту не було слизько.
6. Набираємо теплу воду температурою 37-39 градусів у ванну або у таз та відро. Багато води не потрібно, її має бути рівно стільки, щоб покриті були лапи кішки не вище за зап’ясткові суглоби або колінні чашки.
Коли все готово, приступаємо до купання:
1. Беремо кота і несемо його у ванну, при цьому бажано спокійно і ласкаво з ним розмовляти.
2. Саджаємо сфінкса у тазик або у ванну, даємо трохи звикнути до теплої води, близько 1-2 хвилин. Якщо кіт сильно боїться води, можна в тазі зробити з шампуню пінку, так вони легше переносять купання.
3. Змочуємо губкою тіло сфінкса, минаючи область голови. Слідкуйте, щоб вода не потрапила у вуха та очі.
4. Видавлюємо невелику кількість шампуню на губку, намилюємо тіло сфінкса легкими масажними рухами. Не забуваймо при цьому розмовляти ласкаво з котом.
5. Змиваємо шампунь із ковшика або з душу.
6. Витираємо насухо рушником, щоб він не застудився. Сушіння феном категорично заборонено, гаряче повітря може обпекти ніжну шкіру сфінкса.
7. Серветками або мокрим рушником витираємо частини мордочки та вушка.
Тепер наш кіт чистий, можна одягнути на нього кофтинку і посадити в теплий будиночок або під ковдру. Якщо ваш кіт поводився добре, рекомендується заохотити його улюбленими ласощами, це допоможе швидше коту звикнути до купання.
Важливо!
Купати кошеня сфінкса можна з 1 місяця, але рекомендується це робити, коли йому хоч би буде 3-4 місяці.
Коли не потрібно мити кішку сфінкса:
Не можна купати кішку, якщо вона не здорова (висока температура, наявність блювоти чи діареї тощо). Краще скористатися спеціальними вологими серветками.
Не варто купати кішку протягом 2 тижнів після щеплення. Про це докладніше можна дізнатись у ветеринарного лікаря.
Якщо у квартирі дуже холодно, наприклад, узимку, краще не купати кота. Або нагрійте спочатку ванну обігрівачем, а потім тепло одягніть кішку.
Занадто рясні виділення секрету може говорити про те, що сфінкс неправильно харчується (наприклад, занадто жирна їжа, неправильно підібраний корм) або не дуже добре почувається. Необхідно з’ясувати причину та усунути її.
Цей секрет абсолютно не заважає сфінксу і чищення кішки необхідне у косметичних цілях. Але, якщо шкірного сала виробляється занадто багато, залози можуть закупоритися, що може призвести до появи на шкірі сфінкса вугрів, прищів та запалень.
Наскільки публікація корисна?
Натисніть на зірку, щоб оцінити!
Середня оцінка 5 / 5. Кількість оцінок: 1
Оцінок наразі немає. Поставте оцінку першим.