You are currently viewing Український левкой

Український левкой

  • Категорія запису:Породи
  • Час читання:2 mins read
5
(3)

Український левкой дуже молода порода, вона з’явилася в 2004 року в Україні. Це досить великі сфінкси з приємним характером та незвичайною зовнішністю. Такий кіт є ідеальним для бажаючих мати ласкавого та вірного друга з делікатним характером та високим інтелектом.

Зміст

Опис породи

Самки завжди трохи дрібніші за самців, а фігура їх не така підтягнута. Вага Українських левкоїв від 4,5 кг до 6 кг у котів та від 4 кг до 5,5 кг у кішок. Довжина тіла до 75 см. Висота в загривку від 24 до 26 см.

Головною особливістю представників породи є висловухість, якої немає в інших порід голих кішок. Кішки відрізняються високим інтелектом і потребують серйозного догляду, тому господареві доведеться приділяти багато часу своєму вихованцю для спілкування та турботи.

Історія породи

Ця висловуха гола порода кішок була отримана шляхом схрещування Донського сфінксу та висловухих Скоттіш фолд. Роботи з її виведення було розпочато у 2000 році в Україні фелінологом Бірюковою Оленою Всеволодівною. Створюючи цю породу, заводчиця ставила собі за мету домогтися народження лисих, висловухих кішок. Бірюковій вдалося успішно досягти поставленої мети. Перший офіційно зареєстрований представник породи був народжений 21 січня 2004 року. Це був кіт, який отримав назву Levkoy Primero.

Спочатку порода стала популярною на території України, а потім поширилася в багато країн. З кожним роком кількість Українських левкоїв у світі збільшується, а розведенням їх займаються сьогодні вже не лише на батьківщині. Свою назву коти отримали через зовнішню схожість їхніх вух із пелюстками квітки левкоя. Ці кішки часто беруть участь у виставках, хоча як самостійну породу Левкоєв визнають ще не всі фелінологічні асоціації, вважаючи, що чисельність представників цього різновиду ще недостатньо велика.

Стандарт породи

Український левкой фото

Зовнішність Левкоя дуже оригінальна і сплутати їх з іншими породами практично неможливо. Ці кішки, незважаючи на те, що порода ще молода, вже мають виставкові стандарти, відхилення від яких призводить до дискваліфікації особини з розведення або при невеликих вадах до зниження оцінок.

Загальний вигляд кішки міцний за рахунок розвиненої мускулатури та подовженого тулуба. Голова клиноподібної форми з вираженими вилицями та надбрівними дугами. Лоб сильно зморшкуватий, добре проглядається. Морда кішки широка, без різких кутів, трохи витягнута вперед. Очі косого розрізу мигдалеподібної форми. Забарвлення райдужної оболонки допускається будь-який. Підборіддя велике, пряме. Вібриси присутні. Вони добре розвинені і можуть бути кучерявими чи прямими.

Вуха кішки не стоять. Вони складені навпіл і звисають уперед, у напрямку до чола. Складка на вусі одиночна чи подвійна. Розмір вушної раковини середній. У розгорнутому вигляді вона має класичну трикутну форму.

Лапи у Левкоїв довгі та стрункі. Стопа овальної форми, із щільно стислими між собою пальцями та добре розвиненими кігтями. Пальці довгі, гнучкі, що дозволяють кішці вправно користуватися лапами як руками, від чого вони можуть легко відчиняти різні дверцята.

Хвіст довгий, досить тонкий. Кінець його загострений. Шкіра представників породи щільна і м’яка на дотик. Вона гаряча та ніжна.

Забарвлення шкіри стандартом породи допускаються різні. Колір особини не впливає на виставкові оцінки та можливість використання у розведенні.

Дискваліфікуючі вади

Так як порода є ще дуже молодою, то строгих стандартів для неї не прописано. Вони і сьогодні продовжують визначатися та встановлюватись. Поки як дискваліфікуючі пороки, що не дозволяють кішці брати участь у виставці, виділяють тільки опушення на кшталт щетинистий браш, сильне відхилення за розмірами від стандартів і невідповідність у особини її зовнішності загальному встановленому зовнішньому вигляду породи. Для розмноження використовується більшість кішок, які не мають серйозних відхилень у зовнішності.

Різновиди

Різновиди Українського левкоя відрізняються один від одного за наявністю чи повною відсутністю вовни. За цією ознакою їх поділяють на кілька типів.

Оксамитовий

Тип лисого різновиду Левкоєв, який називають оксамитовим через те, що шкіра її на дотик нагадує цю тканину. Наявність вовни виключається повністю.

Флок

Опушені Левкої, у яких по всьому тілу розташована шерсть завдовжки трохи більше 2 мм. Вона дуже щільна і приємна на дотик.

Велюр

Цей різновид теж є опушеним. Вовною вкрите все тіло. Вона трохи менш щільна, ніж представники попередньої групи. Її довжина в межах від 1 до 3 мм. На дотик шерсть така ж м’яка та ніжна.

Брашпоїнт

Вовна на тілі кішки росте розріджено. Вона коротка та м’яка, покриває не все тіло. Опушення присутнє на голові, хвості, лапах, а також іноді йде і по лінії хребта.

Щетинний браш

Особливістю цього різновиду є те, що шерсть, розташована на тілі ділянками, відрізняється жорсткістю і більше схожа на щетину. При цьому її довжина може бути досить великою. Ці особи не допускаються до виставок, але в розведенні можуть брати участь.

Окремо виділяють Левкоєв з прямостоячими вухами та висловухими. Кішки, у яких вуха не загинаються вперед, називають Страйти. Вартість їх значно нижча, ніж Левкоєв із класичною зовнішністю. Пов’язано це з тим, що у Страйтов ген висловухості виявляється у сплячій формі або ж повністю не передається їм.

Важливо!

При розведенні Українських Левкоїв одна особина в парі обов’язково повинна мати вуха, що стоять. Схрещувати між собою двох висловухих кішок не можна!

Характер

Український левкой фото

Український левкой відрізняється особливою ласкавістю та ніжністю. Ці кішки дуже розумні та делікатні, беззастережно віддані своєму господареві, якого обирають, як і собаки, одного з усіх членів родини. До інших кішки ставляться добре, але з меншою прихильністю і можуть не завжди повністю підкорятися їм.

З дітьми кішки терплячі і не завдадуть їм шкоди, легко вживаються з іншими домашніми тваринами. Вони не виявляють агресії та завжди готові скласти компанію для гри. У той же час образити себе Левкої не дозволяють і при необхідності можуть легко дати здачу, навіть тварині, яка за розмірами перевершує їх. Однак ці дії завжди виявляються тільки реакцією у відповідь, і кіт ніколи першим не стане провокувати конфлікт.

В силу природної цікавості та компанейського характеру ці кішки братимуть участь у всьому, що відбувається в будинку. Сильні лапи з довгими пальцями дозволяють їм легко відкривати дверцята шаф, що може завдавати незручності. Завдяки високому інтелекту Левкоєв за бажання можна дресирувати.

У будинку Левкоям потрібно забезпечити достатню кількість іграшок, оскільки навіть дорослі кішки охоче ганяються за м’ячами та різними дразнилками. Якщо їх не буде, то вихованець почне займати себе сам, шукаючи для забав невідповідні речі, такі як кімнатні квіти або посуд.

Така поведінка кішки в квартирі стає справжньою проблемою, тому важливо, щоб іграшки були постійно, а також регулярно оновлювалися, поки вони не встигли набриднути улюбленцю. Ідеально мати 2-3 комплекти іграшок, які змінюватимуться. У цьому випадку після перерви вони будуть представляти для кішки такий самий інтерес.

Головна відмінність від інших сфінксів – Левкої бояться висоти і мандрувати шафами не будуть.

Кішки, як і в інших порід, завжди менше за котів. Зовні самці виглядають більш підтягнутими та м’язистими, що пов’язано з особливостями статевих систем. Коти більш незалежні і норовливі, тоді коли кішки акуратніше і більше прив’язані до людини. З самкою буде простіше домовитися, тоді як самець може виявляти впертість.

Особливості здоров'я, хвороби

Українські левкої належать до досить здорових кішок, але у них все ж таки є низка захворювань, до яких вони схильні більшою мірою. Найчастіше вони схильні до таких захворювань:

  • пухлинні новоутворення;
  • грижа матки у кішок;
  • мастит у кішок;
  • порушення обміну речовин;
  • лейкемія;
  • дерматит;
  • екзема.

Можуть бути і порушення у розвитку, які є вродженими і виявляються або відразу після народження, або через 1-2 місяці після нього. До таких вад відносяться:

  • загнуте вухо – це порушення призводить до того, що розмір вуха у дорослої кішки зменшується. Порушення стає помітним із чотиритижневого віку;
  • закручене вухо – при такому порушенні кінець вуха виявляється відігнутий тому, як це відбувається у породи ельф;
  • вовча паща – дефект піднебіння, який зустрічається у Левкоєв рідко;
  • вади розвитку очей;
  • порушення у роботі травного тракту;
  • неврологічні патології – найчастіше зустрічається епілепсія, але ці випадки рідкість і мають місце насамперед при придбанні кошеня у недобросовісного заводчика, що припускає близьку спорідненість при в’язках.

Вірусні інфекції, що є спільними для всіх котів, можуть торкатися і Левкоєв, і тому їм потрібна вакцинація. Навіть для вихованців, які не виходять з дому, є ризик заразитися інфекцією, яку господар може занести з вулиці на взутті чи одязі. Через це щеплення потрібно всім кішкам поголовно.

Плюси і мінуси

Чи варто заводити

Український левкой лагідний і ніжний кіт, він стане вам вірним другом. Вирішуючи, чи варто заводити собі такого кота, треба оцінити – чи вдасться забезпечити вихованцю необхідну турботу. Сфінкси не переносять самотності, і якщо вихованця необхідно залишати одного, то ця порода явно не підійде.

Майбутній власник має бути готовим до серйозних фінансових витрат, а також відповідальності за повністю залежну від нього тварину.

Наскільки публікація корисна?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 5 / 5. Кількість оцінок: 3

Оцінок наразі немає. Поставте оцінку першим.